İşlemci hızı 0,22 GHz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hasansioooo

Centipat
Yer
Moskova Cephesi
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim ab
16077792657407293913466625341490.jpg

Arkadaşlar merhaba, 2 gün önce sistemimi temizledim, temizlemeden önce işlemci düzgün çalışıyordu fakat bu sabah işlemci hızım aşırı düşüktü. BIOS pilini çıkarıp taktım fakat 40 dakika falan idare ediyordu yani oyun, video vb. şeyler açtığımda düşüyor ve 5-10 dakika sonra geri geliyor. Yukarıdaki resim ise normal hali, hiçbir uygulama açık değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
ThrottleStop kullan ya da denetim masasından güç seçeneklerine girip yüksek performansı seç.

Bu tarz sorunlar sıcaklıktan kaynaklı olur genellikle, işlemci ısınır ve kendini soğutabilmek için de frekans düşürür. Sıcaklıkları kontrol edip bizimle paylaşır mısınız? Ayrıca denetim masasında gelişmiş performans seçeneklerinde yüksek performans'da mı yoksa güç tasarrufu falan mı? Kullanım değerleri %100'e mi ayarlı? Bunlara bakmanızı rica ediyorum.

Bu tarz sorunlar sıcaklıktan kaynaklı olur genellikle, işlemci ısınır ve kendini soğutabilmek için de frekans düşürür. Sıcaklıkları kontrol edip bizimle paylaşır mısınız? Ayrıca denetim masasında gelişmiş performans seçeneklerinde yüksek Performans'da mı yoksa güç tasarrufu falan mı? Kullanım değerleri %100'e mi ayarlı? Bunlara bakmanızı rica ediyorum.

Şu an normal ayarlarda ve PC kastığı için bakamıyorum fakat işlemciyi temizlerken termal macunun yarısı yoktu. Bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

Şu an normal ayarlarda ve PC kastığı için bakamıyorum fakat işlemciyi temizlerken termal macunun yarısı yoktu. Bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
Fazla ısıdan kaynaklı işlemci GHz düşürüyor olabilir. Macun sürmenizi öneriyorum, bu şekilde işlemciye de zararı olabilir.

Overclock? Nasıl yapıldığını anlatırsanız sevinirim.

Bu BIOS'a göre değişir. Yanlış hatırlamıyorsam Advanced bölümünde bir şeydi. Google'da anakart modelinize göre nasıl overclock yapılacağını bulabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı