İşlemci hızı 0.8 GHz yukarısına çıkmıyor

Erdi Şarman

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda dün herhangi bir problem yoktu. Normalde 3.50'ye kadar çıkan işlemci hızı bugün 0.78'in üstüne çıkmıyor. Bugün oyunlarda maksimum 40-50 arası FPS alıyordum. Bilgisayarım yüksek performansta olmasına rağmen sorun devam ediyor. Yardımcı olur musunuz acaba ?

ScreenShot_20170124231312.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Prime95 ve Aida64 gibi benchmark programlarını denediniz mi ? Orada da aynı frekanstaysa sıkıntı belli olur ama bilgisayar masaüstündeyken falan 800mhz'in üstüne pek çıkmaz. Yani masaüstünde f5'e basılı tutup 800'den yukarı çıktığını görürseniz bu normaldir. Yani sorununuzu tam olarak yazarsanız daha fazla yardım bulursunuz.

BIOS u sıfırla. Ben böyle çözüyordum. Bu arada masaüstünde veya değil görev yöneticisi o an ulaşılabilecek maksimum hızı gösterir CPU kullanımıyla işlemcinin mevcut GHZ durumu işlemcinin kullanımını göstermez.

Önerim biosu sıfırla eğer olmuyorsa yüksek performans güç modunu güç tasrrufuna çevir,ısınmayı azatacaktır.Oyunlarda zaten hızlanır.Bende önceden olmuştu cpu sıcaklığımın 80'in üstüne çıktığındanmış.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı