İşlemci hızı sabit kalıyor

vakkoyun

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemci değişimi yaptım i3 3110M'den i7 3610QM e 10 Watt TDP değeri daha yüksek.
Söyle bir sorun oldu mesela 3.3 GHz'de çalışıyor sarj aletini takınca 1.20 GHz'ye sabit kalıyor işlemci yükselmiyor bir daha asla bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor ama.
Yeniden şarja bağlayınca yine 1.20 GHz'ye takılıyor kalıyor.
Sarj cihazım 65 Watt.
Acaba yetersiz geldiği için mi böyle bir sorun oluşuyor.

Arkadaşlar işlemci değişimi yaptım i3 3110M'den i7 3610QM e 10 Watt TDP değeri daha yüksek.
Söyle bir sorun oldu mesela 3.3 GHz'de çalışıyor sarj aletini takınca 1.20 GHz'ye sabit kalıyor işlemci yükselmiyor bir daha asla bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor ama.
Yeniden şarja bağlayınca yine 1.20 GHz'ye takılıyor kalıyor.
Sarj cihazım 65 Watt.
Acaba yetersiz geldiği için mi böyle bir sorun oluşuyor.
Muhtemelen.

Sadece sarj aletını takınca oluyor bir de bilgisayar yükteyken takarsan oluyor mesela Chrome acık oyun acık takarsan 1.20 GHz düşüyor ama hiçbir şey acık değilken takarsan olmuyor masaüstünde.

Sadece sarj aletını takınca oluyor bir de bilgisayar yükteyken takarsan oluyor mesela Chrome acık oyun acık takarsan 1.20 GHz düşüyor ama hiçbir şey acık değilken takarsan olmuyor masaüstünde.
Hiç internetten işlemci hızlandırıcı vs. gibi programlar indirdiniz mi ?

Dediğim gibi güç seçeneklerinde prize bağlıyken işlemci durumları değiştirilmiş olabilir, sıfırlamayı dener misiniz?

Konuda kalın sıfırlayıp geliyorum.
Konuda kalın sıfırlayıp geliyorum.

Dediğim gibi güç seçeneklerinde prize bağlıyken işlemci durumları değiştirilmiş olabilir, sıfırlamayı dener misiniz?

Sadece dengeli mod sıfırlanabiliyordu onu sıfırladım fakat olmadı 1.20 GHz hala sabit maalesef.
Hiç internetten işlemci hızlandırıcı vs. gibi programlar indirdiniz mi?

Hayır indirmedim sadece ek performans modu yapmıstım güç seceneklerınden önceden onu da şu an kullanmamama rağmen oluyor bu durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı