İşlemci ışıkları sürekli yanıyor

• Konuyu başlatan Cem Güney Demirel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 6B
C

Cem Güney Demirel

Ziyaretçi
Bir konumda BIOS güncelleme sonrası varsayılan ayara geçtiğini farketmediğim için işlemci ışıklarının sürekli yanmasından bahsetmiştim Recep Baltaş da BIOSda ''cpu phase control'' kısmını auto ayarla düzelir demişti, o sorunu o zaman dediği gibi yaparak hallettim lakin şu an sistem boşta ve BIOS ayarlarında oynama olmadığı halde yani ''cpu phase control'' kısmı auto ayarlı olduğu halde tüm işlemci ışıkları yanmakta bu neyden kaynaklanabilir? Yeni olmaya başladı bu da.

- - - Güncellendi - - -

Bu durum sadece 32 bit olan sistemde oluyor ve görev yöneticisini açtığımda ''tüm kullanıcı işlemlerini göster'' kutusu işaretli değilmiş gibi sadece sistem işlemlerini listeliyor ama 64 bit sistemi açınca böyle bir sorun yok. Virüs taraması yaptım birşey de çıkmadı.

Aynısorun bende de var. Anakarttaki iki tane yeşil ışık sistem kapalı olduğu halde hep açık kalıyor. Bunun sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısorun bendede var. Anakarttaki iki tane yeşil ışık sistem kapalı olduğu halde hep açık kalıyo. Bunun sebebi nedir?

Bu bir sorun değil. Onlar standby ledleri ve sürekli yanarlar.

Cem'in sorunu ise başka.

Cem, şu programla bak bakalım işlemciyi hangi program zorluyor böyle:

Process Explorer

desktop1102201300064770.jpg

- - - Güncellendi - - -

Alakalı mıdır bilmiyorum ama ekleme yapayım; birkaç gün evvel winsat.exe'yi (otomatik sistem derecelendirme hizmeti) durdurmuştum, bununla alakalı olabilir mi?

Sistem çalışma anında herhangi bir kasılma, takılma vs. ile karşılaşmıyor lakin tüm işlemci ışıkları sürekli açık, hani işlem yaparken bile anlık yanıp sönme bile yok. 64 biti açıyorum sistem boştayken sadece 1 ışık yanıyor, işleme geçince diğerleri de yanmaya başlıyor. Böyle acayip şeyler neden beni buluyor anlamıyorum. Windows 8'i denedim ama masaüstünde durduk yere hata ekranları çıkmaya başlayınca kaldırmak zorunda kaldım, 3-4 defa hata aldım adlarını hatırlamıyorum sadece bir tanesinde ''watchdog'' yazıyordu onu hatırlıyorum.

Valla masaüstünde durduk yere hata ekranı falan almazsın. Artık sisteme ne kurduysan bilmiyorum. Sorun güç seçenekleriyle ilgili olabilir. İşlemci frekansını CPU-Z ile kontrol et. İşlemci sürekli tam performansta çalışsın dedin sanırım güç seçenekklerinden. İki sistemin de güç ayarlarını karşılaştır.

Formattan sonra öncelikli ne kurulursa onları kurdum Recep kardeşim yalan söylemiyorum veya meşhur Windows 8'i kötülemiyorum ama yaşadığım şey budur.

32 bitte CPU-Z
66049811.jpg

64 bitte CPU-Z
62051487.png

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı