İşlemci Isınma Sorunu

B4ybars

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar oyunda birden bire FPS düşmeleri yaşadım, ben de sıcaklıktan şüphelendim. AİDA64 programı ile baktığımda R6S oyununda iken 78-80 derece, boşta iken 60-63 derece olduğunu gördüm. Geçen termal macun sürdük ama sanki fazla sürdük biraz. İşlemci fanını da zor takmıştık, normal intel'in stok soğutucusunu, ne yapmalıyım arkadaşlar ?

AİDA64 rapor dosyası da bu. Report.htm

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir dakika, bir bakın kasanızın içine oynuyor mu soğutucu? Kırık bacak tanısını kabullenip soğutucu almayın hemen. Kasada kaç fan takılı, hava alıyor mu? Temizlediniz mi kasanızı bu yakınlarda? İşlemciniz aşırı ısınmıyor 80 derece sorunlu sıcaklıklar değiller.

-Kasada fan yoksa veya sadece 1 tane varsa, 1 içeri hava alan 1'de içeridekini dışarı atan fan bulundurun.
-Kasanızı temizleyin, tozdan arındırın.
-Termal macunu yenileyin.
Bunlar sıcaklığı çözmeye yönelik yapılması gerekenler. Kasada hava akışı yoksa anca sıvı soğutma çözer işinizi. 2 fan takmak daha ucuz ve diğer parçaların sağlığı için mantıklı çözümdür.

Eğer bu dediklerimi yaptıktan sonra da 80 dereceye çıkıyorsa bir soğutucu almak mantıklı olabilir.

Darboğaz için de;
Oyunlarda grafikleri artırın. Grafik ve çözünürlük yükseldikçe işlemci kullanımı azalır, ekran kartı kullanımı artar. Ekran kartınızı 100%'de kullanmak istersiniz, işlemcinizi ise olabildiğince düşükte.
Çözünürlüğü 1920x1080p ya da 2560x1440 yapın. Grafik ayarlarını yükseltin, FPS artışını göreceksiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı