Işlemci ısınmıyor

Anakartın modeli ne acaba eğer eski bir şeyse AM2 veya LGA 775 gibi.

Sistemi yenileyebilirsiniz.
Ayrıca anakart LGA 775 ise o anakartlarda genelde işlemci besleme MOSFET'leri arıza yapabiliyor diye hatırlıyorum.
Arızalı MOSFET'i tespit edip değiştirdikten sonra belki çözülebilir, ama bunu sizin yapamayacağınız bir şey olduğunu söylemek istiyorum.

Ayrıca anakart LGA 775 ise o anakartlarda genelde işlemci besleme MOSFET'leri arıza yapabiliyor diye hatırlıyorum.
Arızalı MOSFET'i tespit edip değiştirdikten sonra belki çözülebilir, ama bunu sizin yapamayacağınız bir şey olduğunu söylemek istiyorum.
Am2 bir sistem. Anakartı almak benim de aklıma geldi ama bu BTX HP kartlardan. Bulamadığım için size bildirmek istedim. Teşekkür ederim herkese.

AM2 bir sistem. Anakartı almak benim de aklıma geldi ama bu btx HP kartlardan. Bulamadığım için size bildirmek istedim. Teşekkür ederim herkese.

Aynı anakarttan almak zorunda değilsiniz ki.

Mesela eğer işlemciyi satabiliyorsanız satın veya sahibinden de 100 150 TL civarına anakartlar satılıyor onlardan alabilirsiniz.

Ya da am3/am3+ veya LGA 1366 veya LGA 1155 sisteme yönelebilirsiniz.

AM2 ve LGA 775 ömrünü doldurdu.

LGA 1366 da 6 çekirdekli Xeon işlemci bulmak mümkün o yüzden LGA 1366 öneririm ben hem Intel'i de denemiş olursunuz.

Işlemciden ziyade hiçbir bileşen beslenmiyor. Ne çipset ne işlemci.

Yeni konular

Geri
Yukarı