İşlemci kullanım göstergesi

Oğuzhan ELMACI

Centipat
Arkadaşlar merhaba!
Dün kardşeim benden habersiz saçma bir CS:GO kasa açma sitesine girmiş. Steam hesabınıda girmiş. Daha sonra bir e posta ile bildirim aldı e-posta adresinin değiştirildiğine dair ve şimdi de erişimi yok zaten. Benim şüphem bu site aracılığı ile bilgisayarıma kötü amaçlı yazılım bırakmış olabilir mi trojan gibi? İşlemci kullanım altta %1, sağda ise %100 gösteriyor. Çok bir bilgim yok yardımcı olun lütfen. Ayrıca bilgisayarı ilk açtığımda 2 monitördede arka plan gitmiş, yalnızca imlecimi iconlara sürüklediğimde sadece iconların arkasında görsel geliyordu. Kapat-aç sonrası birincil monitörümde arka plan var, ikincil monitörümde arka plan hala yok.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky ve Malwarebytes'ı ayrı ayrı yükleyin, tarama yapın. İkisi birbiriyle beraber uyumlu çalışmadığından diğerini yüklemeden önce birini silin veya aktif korumasını durdurun.

İşlemci kullanım altta %1, sağda ise %100 gösteriyor.
Kullanım oranı %1. %100 yazan kısım, kullanımın maksimum olabileceği yer yani en üst kısım.

Kardeşinizin hangi siteden kasa açtığını öğrenebilir misiniz Steam hesabını girmişse hesap çalınabilir ancak trojan vb. virüs girmesi çok zor
Virüs taramasında trojana rastladım, kaldırdım. Steam hesabı çalındı zaten neyseki hiçbir kredi kartı vb şeyler girilmemişti. Site ise cake.org.ru
Kardeşine sor bilgisayara bir şey indirmiş mi?
Steam hesabınız çalındı mı?
Her hangi bir şey indirmedi. Hesap çalındı.
Kaspersky ve Malwarebytes'ı ayrı ayrı yükleyin, tarama yapın. İkisi birbiriyle beraber uyumlu çalışmadığından diğerini yüklemeden önce birini silin veya aktif korumasını durdurun.

Kullanım oranı %1. %100 yazan kısım, kullanımın maksimum olabileceği yer yani en üst kısım.
Tammadır teşekkürler bilmiyordum o kısmı.

Geri
Yukarı