İşlemci kullanımını azaltmak

Yer
Şehr-i Stanbul
Daha fazla  
Hocam Opera'yı kullanırken işlemci kullanımı %87 civarındaydı. Microsoft Edge'e geçtim CPU kullanımı %25'e kadar düştü. Opera'yı kullanırken laptopum fazla hızlı kapanıyordu. Şimdi daha uzun süre açık kalır mı? Laptop modelim Acer Aspire V3-551g ekran kartı bozuk, laptop Windows 10'un çıktığı zamandan kalma ve Windows 10 Pro kullanıyordum şu an lisans bitti. Hızlı yardım bekliyorum teşekkürler.

Opera fazla CPU kullanıyor. Microsoft Edge geçerek iyi etmişsiniz. CPU kullanımını düşürmek için, arama yerine arka plan uygulamaları yazıp kapatabilirsiniz.

Yaptığın işlemler ne idi Opera'da? Çünkü ben de CPU %2-3'lerde, 630 MB bellek harcıyor. 5 sayfa açık, film izliyorum.

Peki bilgisayarım daha uzun süre açık kalır mı?

Evet, CPU daha az ısınır. Termal macun sürerek ısınmasını önleyebilirsiniz. İsterseniz, Brave browser deneyebilirsiniz. Ekran kartına yükleniyor bu yüzden işlemciniz ısınması az olur. Güvenilir ve hızlı tarayıcıdır.

Yaptığın işlemler ne idi Opera'da? Çünkü ben de CPU %2-3'lerde, 630 MB bellek harcıyor. 5 sayfa açık, film izliyorum.

Kullanım oranı için bakarsak; işlemci gücü, mimarisi ve çekirdek sayısı gibi nitelikler ön plana çıkmaktadır hocam. ✍️

Misal 5900x ile 162362717 tane Opera açsanız da bana mısın demez ama ilk nesil Core 2 duo ile 2 tane açmak bile çile olabilir. 🥀

Konu sahibi sistemiyle son günlerini yaşıyor benim anladığım. Her şeyin bir kullanım süresi, ömrü var öyle değil mi değerli ve saygıdeğer hocam? 🙏🏻

Saygılarımla. 🤲🤌🏻🌹

Kullanım oranı için bakarsak; işlemci gücü, mimarisi ve çekirdek sayısı gibi nitelikler ön plana çıkmaktadır hocam. ✍️

Misal 5900X ile 162362717 tane Opera açsanız da bana mısın demez ama ilk nesil Core 2 Duo ile 2 tane açmak bile çile olabilir. 🥀

Konu sahibi sistemiyle son günlerini yaşıyor benim anladığım. Her şeyin bir kullanım süresi, ömrü var öyle değil mi değerli ve saygıdeğer hocam? 🙏🏻

Saygılarımla. 🤲🤌🏻🌹
Nasıl ya, kavga, dövüş, tartışma yok mu? Opera'yı savunuyorum diye kızmak veya kötülemek falan :D. Seni moderatör yapmalılar!
Not: AMD Athlon x2 250 eski işlemcimle de sıkıntı yaşamadım. Bence temiz PC fark ettiriyor.
Peki bilgisayarım daha uzun süre açık kalır mı?
Ben korsan oyun indirdiğim zaman gece, gündüz açık kalır. Bunla alakası yok ki.
Discord, youtube ve windows için tema ayarlamaları yapıyorum
Youtube, İnstagram, Telegram, sosyal, film sitesi açık. Hiçbir sıkıntı yaşamadım daha.

Geri
Yukarı