İşlemci mi? Ekran kartı mı?

İşlemcinin önemi oyunlarda çok azdır. İ3'le bile oyun oynanabilir. Yeter ki ekran kartı güçlü olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı ağırlıklı fakat darboğaz söz konusu .. E5700 bir işlemcim var hd 4850 ekran kartım vardı sattım hd 7850 aldım aradaki fark nedir derseniz 5-10 fps... çok ciddiyim.. powerınız yetersizce , işlemciniz vasatsa yapacak hiçbir şey yok şimdi ben bu konuya ekran kartı dersem benim gibi alanlar olacaktır benim anlatmak istediğim 50tl lik işlemciye 500 tl lik ekran kartı takmayın.Performans alamazsınız! İşlemci > Ekran Kartı bence.. mesela 300 tl lik işlemciniz varsa gidin 500tl lik ekran kartı alın fakat yukarda belirttiğim gibi 50 tl lik işlemciye 500tl lik ekran kartı takarsanız verim alamazsınız.

Ekran kartı ağırlıklı fakat darboğaz söz konusu .. E5700 bir işlemcim var hd 4850 ekran kartım vardı sattım hd 7850 aldım aradaki fark nedir derseniz 5-10 fps... çok ciddiyim.. powerınız yetersizce , işlemciniz vasatsa yapacak hiçbir şey yok şimdi ben bu konuya ekran kartı dersem benim gibi alanlar olacaktır benim anlatmak istediğim 50tl lik işlemciye 500 tl lik ekran kartı takmayın.Performans alamazsınız! İşlemci > Ekran Kartı bence.. mesela 300 tl lik işlemciniz varsa gidin 500tl lik ekran kartı alın fakat yukarda belirttiğim gibi 50 tl lik işlemciye 500tl lik ekran kartı takarsanız verim alamazsınız.

Zaten LGA 775 ile oyun oynayacaksan hiç oynama daha iyi :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallaha ben de takıldım core 2 duo e 6750 işlemci var r9 280 alsam darboğaz yapar r7 240 grafik kartı var i5 4690 ve anakart ve ram alsam karar veremedim sizce ne yapiyim?

@Silinen üye İ3 4160 R7 265 alın veya R9 270 bile yetebilir daha iyi yardım için konu açınız. Konuya gelirsek elbette ekran kartı önemlidir İşlemci dar boğaz olmadığı sürece.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı