İşlemci oyunda iken 80-90 derece oluyor

Ümran Bayram

Hectopat
İşlemci hiçbir şey yapmıyorken 45-60 derecede dolaşıyor, oyuna falan girdigimde işlemci sıcaklıgı 80-90 oluyor. İşlemcide sıcaklık düşsün diye GHz hızını %50 düşürüyor, lütfen yardım işlemciden mi kaynaklı yoksa anakarttan mı macun, BIOS, Driver vb. her şey güncel yeni.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    11,5 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci hiçbir şey yapmıyorken 45-60 derecede dolaşıyor, oyuna falan girdigimde işlemci sıcaklıgı 80-90 oluyor. İşlemcide sıcaklık düşsün diye GHz hızını %50 düşürüyor, lütfen yardım işlemciden mi kaynaklı yoksa anakarttan mı macun, BIOS, Driver vb. her şey güncel yeni.
45-60 boşta 80-90 oyunsa demişsin ama aralıklar fazla stok fan ile yaz aylarında 85 dereceye kadar tehlike yok.Ama stok fan kullanmıyorsan ve kasanın hava akışı iyiyse normal değil.

Termal macun kurumuş olabilir. Eğer değiştirirsen ciddi fark yaratabilir.
termal macunu 2 gün önce yeniledim
45-60 boşta 80-90 oyunsa demişsin ama aralıklar fazla stok fan ile yaz aylarında 85 dereceye kadar tehlike yok.Ama stok fan kullanmıyorsan ve kasanın hava akışı iyiyse normal değil.
odam buz gibi klima fana vb. herşey açık yinede işlemci ısınıyor. malesef stok fan kullanıyorum :(
En son temizlik ve termal macun yenileme işlemi ne zaman yapıldı?
2 gün önce

Geri
Yukarı