İşlemci pini yamuldu ama sistem açılıyor

AMD'nin böyle sorunu olduğunu bilsem zamanında hiç almazdım ya.
Bu AMD'nin sorunu değil hocam. AMD işlemciler PGA, yani işlemci üzerinde pinler, İntel işlemciler ise LGA, yani anakart üzerinde pinler. Anakart üzerinde bulunan pinler genelde daha dayanıksız olurlar ve tamirleri daha zordur. Bu konu, bir firmanın diğerine göre avantajlı olduğunu göstermez bize.

Yamuk olsa siz takmaya çalışırken kırardınız büyük ihtimal. Hiçbir şey için garanti veremem dediğim gibi. Deneyip göreceksiniz. Rica ederim.
Teşekkürler hocam çok sağolsun
Bu AMD'nin sorunu değil hocam. AMD işlemciler PGA, yani işlemci üzerinde pinler, İntel işlemciler ise LGA, yani anakart üzerinde pinler. Anakart üzerinde bulunan pinler genelde daha dayanıksız olurlar ve tamirleri daha zordur. Bu konu, bir firmanın diğerine göre avantajlı olduğunu göstermez bize.
Hocam sizin kadar detaylı bilgi sahibi değildim. O yüzden bu yorumu yaptım biraz bilgisizce olmuş açıklama için teşekkür ederim

Ne demek hocam, ilk başta bilmediğiniz için öyle düşünmeniz normal tabii. Yarın sisteminizi test ettikten sonra sonuçları paylaşırsınız, daha da yardımcı olmamız gereken bir nokta varsa yardım ederiz.

Tabi ki şaka yaptım! Sorunsuz düzelttiysem ve çalışıyorsa neden sıkıntı olsun ki!
Yani hocam bilgisayarcı neşter gibi bir şeyle uğraştı ne kadar oldu bilmiyorum açıldığı için sorun yok dedi.
Ne demek hocam, ilk başta bilmediğiniz için öyle düşünmeniz normal tabii. Yarın sisteminizi test ettikten sonra sonuçları paylaşırsınız, daha da yardımcı olmamız gereken bir nokta varsa yardım ederiz.
Tamam hocam olur paylaşırım çok teşekkür ederim.
Arkadaşlar değerler aşağıdaki gibi sizce bir problem var mı? Aidata64 extreme ile stres testi gerçekleştirdim. Yaklaşık 20 dk yaptım herhangi bir uyarı veya bilgisayar kapanması gerçekleşmedi. Sıcaklıklarda bu sürede 55 dereceyi geçmedi. Gerekli görselleri aşağıya ekliyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    61,4 KB · Görüntüleme: 26
  • stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    210,8 KB · Görüntüleme: 36
  • Sistemin boş sıcaklığı.png
    Sistemin boş sıcaklığı.png
    72,1 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:

Yeni konular