İşlemci sıcaklığı 100 derece oluyor

Macun çok ince bir tabaka sürdüm. 2 farklı program kullanıyorum ölçerken. Uzun süre 100 derecede oyun oynamaya mı çalışayım yoksa stres altında bırakabilceğim bir şey var mı?
Macunu fazla sürmüş olabilirsiniz bloğun soğuk kalması da buna işarettir eğer macun olması gerektiği gibi ise program yanlış ölçüyor olabilir her şeyden eminseniz sistemi stres altında bırakın sıcaklık üst seviyeye ulaştığında reset atacak veya kapanıp bir süre açılmayacaktır bu gerçekleşir ise blok sıcaklığını tekrar kontrol edin sıcak ise soğutma problemlidir soğuk ise işlemci sensör yanlış okuma yapıyordur.

Vallahi oyun oynarken bakıyorum 100 derece gösteriyor uzun süre. Fakat daha 2 kere kapattı 1 haftada.
ama genel olarak hep 100 derece oyunda

HW

HWiNFO64 programı, Rampage TM-130 macununu sürdüm, ince bir tabaka şeklinde sürdüm.

işlemci için stok fan kullanıyorum, i3 6098p. Bir de Antalya sıcağını da göz önüne alın.
TM-130, kalitesiz bir termal macun. Termal macununuzun kalitesizliğinden dolayı böyle bir olayı yaşıyor olabilirsiniz. Arctic MX-4 alıp bir de öyle deneyin derim.

Geri
Yukarı