İşlemci söküp takıldıktan sonra görüntü gelmiyor

xTworstx

Hectopat
Merhaba işlemcime macun sürmek için söktüm ve sorunsuz bir şekilde geri taktım. Çiplerde bir sorun yok fakat bilgisayara görüntü gelmiyor. RAM sök tak yaptım ayni.

Merhaba işlemcime macun sürmek için söktüm ve sorunsuz bir şekilde geri taktım. Çiplerde bir sorun yok fakat bilgisayara görüntü gelmiyor. RAM sök tak yaptım ayni.

Macun sürmek için işlemciyi soketinden neden çıkardınız ki? Pinleri yamultmuş olabilirsiniz belki bir şekilde. İşlemci Intel mi AMD mi?

Eksik bağlantı yapmış olabilir misiniz? İşlemci ile beraber işlemci güç besleme kablosunu da çıkardıysanız yani örneğin.

Peki biraz garip bir soru daha: PSU şalterini I'e getirdiniz mi?

Macun sürmek için işlemciyi soketinden neden çıkardınız ki? Pinleri yamultmuş olabilirsiniz belki bir şekilde. İşlemci Intel mi AMD mi?

Eksik bağlantı yapmış olabilir misiniz? İşlemci ile beraber işlemci güç besleme kablosunu da çıkardıysanız yani örneğin.

Peki biraz garip bir soru daha: PSU şalterini ı'e getirdiniz mi?

Intel işlemci

Eksik bağlantı yapmadıgima eminim.

PSU kısmında emin değilim açık klamis gözümden kaçmış olabilir.
Hocam takarken köşedeki ok işaretlerinin (anakart ve işlemcideki) eşleşmesine dikkat ettiniz mi?

Evet dikkat ettim.

PSU kısmında emin değilim açık klamis gözümden kaçmış olabilir.

O zaman ilk önce onu kontrol edin, dalgınlığa denk gelmiş ve unutmuş olabilirsiniz.

Geri
Yukarı