İşlemci soğutucu ile çıktı

ivandrag0_2

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün sistemimi kurar iken soğutucuyu söküyordum. O sırada işlemci ile birlikte çıktı soğutucu. 1 PIN'i yamulmuştu onu düzeltirken birkaç pin de yamuldu elim kaydığı için. Bunlar düzelir mi anakartta işlemci yuvası kapalı iken işlemci geldiği için zarar görmüş müdür? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar dün sistemimi kurar iken soğutucuyu söküyordum. O sırada işlemci ile birlikte çıktı soğutucu. 1 PIN'i yamulmuştu onu düzeltirken birkaç pin de yamuldu elim kaydığı için. Bunlar düzelir mi anakartta işlemci yuvası kapalı iken işlemci geldiği için zarar görmüş müdür? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Pinler yamulduğu için tabii zarar görmüştür elinizle düzeltirseniz çalışır fakat çok sağlıklı olacağını sanmam normalde çıkarırken soğutucuyu hafif sağa sola oynatarak çıkartmanız lazımdı işlemcinin gelmemesi için.

Pinler yamulduğu için tabii zarar görmüştür elinizle düzeltirseniz çalışır fakat çok sağlıklı olacağını sanmam normalde çıkarırken soğutucuyu hafif sağa sola oynatarak çıkartmanız lazımdı işlemcinin gelmemesi için.

İşlemciyi en kötü yenisini alacağım da anakartın yuvasında bir sıkıntı olur mu hocam?

AMD işlemci problems. Direk yukarı çekersen macun da kurumuşsa işlemci de gelir soğutucuyla sağa sola çok yavaş oynatıp çıkarmalıydın.

AMD işlemciler PGA soket yapısını kullandığı için İntel'lerdeki gibi üstte metal parça yoktur. Donanım Arşivi'nin bir videosunda olduğu gibi fanın vidalarını çıkarttıktan sonra sağa sola küçük küçük hamleler yaparak fanı çıkarabilirsin. Ayrkca fanın altında sürülü olarak gelen termal macun kaliteli ama çok yoğun olduğu için işlemciyi fana yaşıştırıyor.

AMD işlemciler PGA soket yapısını kullandığı için Intel'lerdeki gibi üstte metal parça yoktur. Donanım Arşivi'nin bir videosunda olduğu gibi fanın vidalarını çıkarttıktan sonra sağa sola küçük küçük hamleler yaparak fanı çıkarabilirsin. Ayrkca fanın altında sürülü olarak gelen termal macun kaliteli ama çok yoğun olduğu için işlemciyi fana yaşıştırıyor.

Hocam peki pinler olmaz ise Ryzen 5 5500 almayı düşünüyorum. Mantıklı mıdır? RX 570 8 GB ve 16 RAM ile kullanacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı