İşlemci Soğutucu Montajı Hangi Yöne Bakmalı

Intel yada AMD sistemlerde işlemci soğutucu ayrı takılır diye birşey yok. Kasası küçük olanlar işlemci soğutucusununun yönünü kasa ölçülerine göre çeviriyorlar. Sizin sorunuza gelecek olursak fan normal olarak arka egzoz fana üflemelidir. Üflemeden kastım soğutucu bloğun üzerinde oluşan sıcak havadan bahsediyorum.
Maalesef var, Contac30 soğutucuyu AMD uyumlu bir anakarta dikey bir biçimde monte edemezsiniz :)

Merhaba arkadaşlar. Sizce fanın yönü doğru mudur? Ön taraf içeriye hava üflüyor 3 fan. Arkada 1 adet egzos fan var yön konusunda tereddüt ettim biraz lütfen birisi yardımcı olabilirmi teşekkürler şimdiden.

Dosya Ekleri

• MVIMG_20180727_151645-min.jpg
    MVIMG_20180727_151645-min.jpg
    960,9 KB · Görüntüleme: 352
İşlemci fanı sıcak hava verir bu yüzden mümkün oldukça egsoz fanı gibi direk tahliye edilmesi gerekir.

Hocam fotoğraf attım bir yanlışlık varmı acaba ?
Hiçbir problem yok, fanların hepsi doğru monte edilmiş. Eğer üst ızgaralar varsa oraya da 1 tane fan ekleyebilirsin; havayı dışarı üfleyecek şekilde.

Son olarak kasa fanlarını düşük devirde kullan, zaten yeterince fan var kasada. Boş yere kafanı ütülemesinler yani, hava sirkülasyonu gayet yeterli seviyede.

Hiçbir problem yok, fanların hepsi doğru monte edilmiş. Eğer üst ızgaralar varsa oraya da 1 tane fan ekleyebilirsin; havayı dışarı üfleyecek şekilde.

Son olarak kasa fanlarını düşük devirde kullan, zaten yeterince fan var kasada. Boş yere kafanı ütülemesinler yani, hava sirkülasyonu gayet yeterli seviyede.
Cevabınız için teşekkürler hocam.Biraz tozunu alıp takayım bari.😀 İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı