İşlemci stok fanı yüksek devirde çok sesli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ömer Gündüz

Kilopat
Katılım
4 Şubat 2012
Mesajlar
3.584
Beğeniler
972
Yer
İstanbul
Arkadaşlar ben bu ara Battlefield 3 oynuyorum epey, makine normal oyunlarda hep biraz fan hızını arttırıyor normalde ama BF3 oynarken özelliklede 40 dk sonra traktöre dönüşüyor resmen. Titremeden felan mı diye kontrol ettim her yerini kablolarını üzenledim içerde sonuç aynı. CoreTemp'le sıcaklığı kontrol ettim oyundan çıkar çıkmaz 62 derece gördüm oda 2 saat felan oynadım. Bendeki işlemciyle gelen stock fan diğerlerine göre çok daha kaliteli zira bakır ısı boruları var ama üstündeki fanın gövdesi kocaman yaprakları küçük. Bunun yerine 150 TL civarı sessiz ve soğuk bir soğutucu önerirmisiniz?

Corsair H60 nasıldır? Gene sormuştum ama kafam karıştı. H70 H80 de var bunlarda çift var hele H100 de kocaman bir radyatör var. Kısacası H60 uzun vadede iyi soğutma sağlar mı?

Onun yerine ZALMAN CNPS10X EXTREME nasıldır? Manuel fan kontrolü felanda var. Eğer soğutması sessiz ve iyiysie bütçemi biraz aşıp alabilirim. Ama çok acelem yok. Soğutucuyu yaz geliyor malum bilgisayar kavrulmasın diye istiyorum. Bir de bilgisayar 3 aylık. Yaz sonunda termal macunu yenileyeyim mi? Çünkü stock fandaki termal macun değildi termal bant gibi birşeydi sanırım, yani hazır katman gibi.
 


Durum
Mesaj gönderimine kapalı.


Yukarı