İşlemci sürekli 0,40 GHz'de çalışıyor

Makaleler
5
Yer
UAE
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: İ7 11.Nesil / Nvidia GeForce RTX 3060 Ventus 2X 12GB VRAM / 16 GB RAM / 512 GB SSD + 1 TB HDD /
Meslek
Öğrencilik
Arkadaşlar selam, bugün bilgisayarımı açtığımda her şey kasıyordu. Masaüstüne gelip ''Yenile'' yaptığımda aşırı bir geçlik ve donma söz konusuydu. Biraz PC'yi AFK bıraktım ve geldiğimde yine kasıyordu. Sonradan Görev yöneticisini açtım. İşlemci 0,40 GHz'idi. Şaşırdım ve PC'yi yeniden başlattım. Baktığımda işlemci yine 0,40 GHz'idi.

Bu sorun neyden kaynaklı? Çok ısınmadan olur mu? Çözümü nedir?

İşlemci: İ5 8250U

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam, bugün bilgisayarımı açtığımda her şey kasıyordu. Masaüstüne gelip ''Yenile'' yaptığımda aşırı bir geçlik ve donma söz konusuydu. Biraz PC'yi AFK bıraktım ve geldiğimde yine kasıyordu. Sonradan Görev yöneticisini açtım. İşlemci 0,40 GHz'idi. Şaşırdım ve PC'yi yeniden başlattım. Baktığımda işlemci yine 0,40 GHz'idi.

Bu sorun neyden kaynaklı? Çok ısınmadan olur mu? Çözümü nedir?
Güç planını düzenleye girip oradan ek güç ayarlarına girip en düşük işlemci durumunu %5 en yüksek işlemci durumunu %100 yapıp dener misiniz?

Arkadaşlar selam, bugün bilgisayarımı açtığımda her şey kasıyordu. Masaüstüne gelip "yenile" yaptığımda aşırı bir geçlik ve donma söz konusuydu. Biraz PC'yi AFK bıraktım ve geldiğimde yine kasıyordu. Sonradan görev yöneticisini açtım. İşlemci 0,40 GHz'idi. Şaşırdım ve PC'yi yeniden başlattım. Baktığımda işlemci yine 0,40 GHz'idi.

Bu sorun neden kaynaklı? Çok ısınmadan olur mu? Çözümü nedir?

Bildiğim yer için konuşacak olursam, işlemci ısınmadan hız düşürebilir, evet. Ama bu kadar ciddi bir hız düşürmesi yapmaz.

Mesajınız için teşekkürler ama zaten en yüksek performans modunda.

Bende güç tasarrufu moduna alınca zorlanmadığı sürece 0.79 ghz de çalışıyor. Dengeliye alınca hızı yükseliyor. Dengeli mod yada yüksek performans moduna al.
Zaten o modda.

Geri
Yukarı