İşlemci tavsiyesi

ahmetr.vip

Hectopat
Arkadaşlar merhaba;
Elimde AMD Ryzen 7 3800X işlemci vardı ve stok soğutucuya yapıştığı için zorladım ve sonra baktığımda piminin kırıldığını gördüm.

Şimdi yeni bir işlemci alacağım,
Ekran kartı ROG STRIX 5700XT.
Anakart ROG STRIX X570e.
Bütçe maksimum 10bintl.

Ayrıca sıvı soğutmaya kendi stok fanı yeter mi?
Yoksa sıvı soğutma alacağım ona da tavsiye verir misiniz?
Destek olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Kasaya sığıyorsa bu soğutucuyu ve 8 çekirdekten düşmemen için bu işlemciyi alabilirsin.

İşlemci tamir edilebilir. Almakta kararlıysanız 5800x3D alabilirsiniz ama stok fan yetmez

1 pimi Kılmış işlemci tamir olur mu?
5800X3D iyi olurdu ama sıvı soğutma bütçe yetmez.
5800X + sıvı soğutma yapabilirsiniz bu işlemcileri stok fanlar taşımaz.

Kasaya sığıyorsa bu soğutucuyu ve 8 çekirdekten düşmemen için bu işlemciyi alabilirsin.
Sadece işlemci bütçesi o sıvı soğutma için 2-3 bin TL daha çıkabilir.
Bu arada kasa ASUS TUF GAMİNG GT 501 buna 3 fanlı sıvı soğutma sığar mı? Fazla bilgim yok maalesef

Son düzenleme:

Bu arada kasa

Bu arada kasa ASUS TUF GAMİNG GT 501 buna 3 fanlı sıvı soğutma sığar mı? Fazla bilgim yok maalesef
1652990089142.png

Sığacak kadar yer var. Üste tam olur mu attığım bilmiyorum. Öne olacaktır.

Çekirdek gücüne ihtiyacınız varsa 5900x oyun gücüne ihtiyacınız varsa 5800x3D tercih edebilirsiniz.

Sığar, büyük kasalardan. Ayrıca bütçe oysa 5800X3D haricinde başka bir işlemciye bakmayın, direkt alın bu işlemciyi. Intel'in 12900 işlemcisini falan DDR5 olduğu halde geçtiği bazı noktalar var.

Sığar, büyük kasalardan. Ayrıca bütçe oysa 5800X3D haricinde başka bir işlemciye bakmayın, direkt alın bu işlemciyi. Intel'in 12900 işlemcisini falan DDR5 olduğu halde geçtiği bazı noktalar var.
Eksik bilgi hocam, oyunlardaki performansı böyle. İş gücünde daha kötü bir işlemci. Arkadaş ihtiyacına göre tercih etsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı