İşlemci termal macun yeniledikten sonra fan geri takılmıyor

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Arctix MX4 termal macununu sürdüm. İçinden spatula tarzı bir şey çıksaymış iyi olurdu ama yapacak bir şey yok sıktığımı biraz kaldırdım. Çözüme gelirsek daha önce ben başka bilgisayarlarda termal macun değişimi yaptım ancak bu sefer sistem farklıymış, fanı arkadan tutan metal bir plaka varmış. O plaka düştü ve ben onu almak için bilinçsizce ve panikle anakartı sökmeye başladım ama meğerse @imnotagamer ın fotoğrafta attığı kasa arkası boşluktan benim kasamda da varmış ve açtığımda gerçekten fotoğraftakinin aynısını gördüm sonra kardeşimin yardımıyla bir taraftan o plakaya bastırırken diğer taraftan da fan vidalarına birazcık bastırarak (sakın çok sert bastırmayın anakart kırılabilir.) Vidaları sıkabildim. Çözüm bu kadar bu yazının devamında anakartı nasıl bağladığımı yazacağım, eğer anakartı sökmeye çalışmadıysanız buranın devamını okumanıza gerek yok. Anakartım önceden de belirtmiş olduğum gibi ASRock A320M HDVR4 @Ersin Erkal ın attığı fotoğraftaki gibi panel 1'deki kabloları takınca düzeldi. Sanırım benimki üretim hatası 2 tane reset Switch kablosu var ben de birini öne takmaya çalışırken kablosunun yetişmediğini gördüm ve o zaman da alta takılacağını anladım ve taktıktan sonra sorunsuz çalışıyor şu an. Tekrardan herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı