İşlemci test sırasında 81 dereceye ulaşıyor

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. PC'yi toplayalı 6 ay oldu. Ve bende dedim bir OCCT testi yapayım. İşlemci testini başlattım ve daha 3. dakikada 81° oldu ve ben de testi kapattım. Normal mı bilmiyorum ama 110W güc çekti. Boşta şu an 12W güç çekiyor ve 30°. Neyse özetle sizce termal macun değişimi gelmiş mi?

Eğer evet diyorsanız bana Vatan'dan alabileceğim termal macun önerebilir misiniz? Fiyatı 70TL'yi fazla geçmez ise mutlu olurum. Ama Vatan'dan olmalı kendi paramla alacağım için internetten almam zor. Şimdiden teşekkürler. 5 dakikalık test sonucu.

20191128_200202.jpg

Konu onaylanana kadar biraz macunlara bakayım dedim ve Cooler Master mastergel Pro termal macun adlı macunu buldum. Sizce nasıldır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerler normal. Normal Ryzen 5 serisi gibi 65W çekmiyor, 95W çektiği güç ve o yüzden değerler normal. 6 aylık bir sistemin en az 6 7 ayı var değişim için.

Değerler normal. Normal Ryzen 5 serisi gibi 65W çekmiyor, 95W çektiği güç ve o yüzden değerler normal. 6 aylık bir sistemin en az 6 7 ayı var değişim için.
80° biraz fazla. Bence stock termal macun değiştirilirse daha iyi sonuç alabilirim. Neyse denemekten zarar gelmez. Bu arada o 6 ayın 4 ayında sistem bütün gün açık kaldı ve yaklaşık 14 saati oyundaydım. Bu durumda termal macun daha hızlı deform olmuş olabilir.

Merhaba. PC'yi toplayalı 6 ay oldu. Ve bende dedim bir OCCT testi yapayım. İşlemci testini başlattım ve daha 3. dakikada 81° oldu ve ben de testi kapattım. Normal mı bilmiyorum ama 110W güc çekti. Boşta şu an 12W güç çekiyor ve 30°. Neyse özetle sizce termal macun değişimi gelmiş mi?

Eğer evet diyorsanız bana Vatan'dan alabileceğim termal macun önerebilir misiniz? Fiyatı 70TL'yi fazla geçmez ise mutlu olurum. Ama Vatan'dan olmalı kendi paramla alacağım için internetten almam zor. Şimdiden teşekkürler. 5 dakikalık test sonucu.

Eki Görüntüle 465765

Konu onaylanana kadar biraz macunlara bakayım dedim ve Cooler Master mastergel Pro termal macun adlı macunu buldum. Sizce nasıldır?
Değerler yüksek değil belki bir kaç derece iyi olabilirdi ama bu kasa hava akışına falan bağlı, termal macun değiştirmek istiyorsan stock soğutucuyla gelen macundan daha iyi bir macun ile değiştirmelisin aksi taktirde bir anlamı olmaz.
Önerim Master jel ama imkan varda soğutucu değiştirilmeli ona önerimde artic freezer 34 esport duo.

Değerler yüksek değil belki bir kaç derece iyi olabilirdi ama bu kasa hava akışına falan bağlı, termal macun değiştirmek istiyorsan stock soğutucuyla gelen macundan daha iyi bir macun ile değiştirmelisin aksi taktirde bir anlamı olmaz.
Önerim Master jel ama imkan varda soğutucu değiştirilmeli ona önerimde artic freezer 34 esport duo.
Soğutucu değiştiremem. Kasanın hava akışı akısı iyi önünde mesh ızgara var ve 3 egzoz 3 tane normal fan var.
Cooler Master MasterGel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun MGZ-NDSG-N15M-R2 | Trendyol Deneyebilirsiniz ama değerler kasaya, fanlara göre değişiklik gösteriyor.
Vatan'dan almak zorunda olduğumu belirttim. Ayrıca fark ettiyseniz işlemcim 112W çekiyor 95W değil bu normal mi?

Soğutucu değiştiremem. Kasanın hava akışı akısı iyi önünde mesh ızgara var ve 3 egzoz 3 tane normal fan var.

Vatan'dan almak zorunda olduğumu belirttim. Ayrıca fark ettiyseniz işlemcim 112W çekiyor 95W değil bu normal mi?
O zaman master jel al geç kafan rahat olsun sıcaklıklar da düşüş mutlaka olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın önü açık değilse hava akışı kötü olur. Bu çok büyük bir sıcaklık artışına sebep olabilir. Mesela benim i5 9400f işlemcim var, ön kapak kapalıyken oyunda 75 dereceyi geçiyor. Ön kapağı açtığımda 68'in üstüne çıkmıyor. Bu yüzden ilk önce kasa havalandırmasını kontrol et bence, boşuna masraf yapmış olmamak için.
Soğutucu değiştiremem. Kasanın hava akışı akısı iyi önünde mesh ızgara var ve 3 egzoz 3 tane normal fan var
Pardon görmemişim bu mesajı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı