İşlemci 81 dereceye ulaşıyor

BuzzyTR0

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
rtx 3070 vision
İşlemci
ryzen 5 5600x
Merhaba. Oyun oynarken bilgisayarın ısındığını fark ettim. Ben de Görev Yöneticisi'ni açıp performansdan GPU sıcaklığına baktım ve 72 dereceydi. Bu esnada da arkada Full ayarda GTA Online, Spotify ve Google açıktı. Daha sonra işlemci sıcaklığına bakmak için NZXT Cam yükledim ve işlemci 81 dereceydi. Ben de PC'nin camını çıkardım. Bu sıcaklık değerleri normal midir?

1687000410602.png

Dosya Ekleri

• 1687000386842.png
    1687000386842.png
    17,3 KB · Görüntüleme: 19
İslemci sogutucu stok fan mi? Normalde stok sogutucu olsun olmasin 81 derece Full ayar GTA V'e arkada acik olan uygulamalar icin sorun teskil etmez.

Hocam stok soğutucu mu kullanıyorsunuz? Bu işlemci için en kötü kule tipi soğutucu gerekiyor. Sıcaklık korkulacak bir sıcaklık değil. Yükte 80-85 görebilir. Bunu kule tipi soğutucuyla daha aşağı değerlere düşürebilirsiniz.

Merhaba. Oyun oynarken bilgisayarın ısındığını fark ettim. Ben de Görev Yöneticisi'ni açıp performansdan GPU sıcaklığına baktım ve 72 dereceydi. Bu esnada da arkada Full ayarda GTA Online, Spotify ve Google açıktı. Daha sonra işlemci sıcaklığına bakmak için NZXT Cam yükledim ve işlemci 81 dereceydi. Ben de PC'nin camını çıkardım. Bu sıcaklık değerleri normal midir?

Eki Görüntüle 1824475
80 derece yuksek bir sicaklik degil aslinda.

GPU normal, CPU stok ise oda normal ama CPU için kule tipi soğutucu alabilirsiniz bariz ısı düşüşü olacaktır.

NZXT 120 kullanıyorum bu arada uygulamadan baktığımda fan hızları Liquid'e göreydi CPU tarafına çektim şimdi 71 dereceye kadar indi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı