İşlemci undervolt nasıl yapılır?

pudi

Centipat
Daha fazla  
Konu hakkında çok bilgim olmaması nedeniyle buraya sormak istedim. İşlemcim i5 9300H Fıvr değerlerim ekteki gibi benchmarkta daha fala undervoltaj uyguladığımda hata veriyor oyunlarda da mavi ekran yiyorum. Sıcaklığı düşürmek için Power limits sayfasında yapabileceğim herhangi bir şey var mı? Oradaki ayarlar da ekteki gibi.
1658363612321.png

1658360711293.png

1658360805211.png

Son düzenleme:
Konu hakkında çok bilgim olmaması nedeniyle buraya sormak istedim. Fıvr değerlerim ekteki gibi benchmarkta daha fala undervoltaj uyguladığımda hata veriyor oyunlarda da mavi ekran yiyorum. Sıcaklığı düşürmek için Power limits sayfasında yapabileceğim herhangi bir şey var mı? Oradaki ayarlar da ekteki gibi.

Eki Görüntüle 1458098

Eki Görüntüle 1458100
İşlemci ve anakart ne? Bunları bilmeden nasıl yardımcı olalım?

Konu hakkında çok bilgim olmaması nedeniyle buraya sormak istedim. Fıvr değerlerim ekteki gibi benchmarkta daha fala undervoltaj uyguladığımda hata veriyor oyunlarda da mavi ekran yiyorum. Sıcaklığı düşürmek için Power limits sayfasında yapabileceğim herhangi bir şey var mı? Oradaki ayarlar da ekteki gibi.

Eki Görüntüle 1458098

Eki Görüntüle 1458100

IccMax değerini en sona çek.
Range kısmını 250mv yap.
Disable and lock Turbo Power limiti kısmını tikle.
Ayrıca neden Turbo ratio limits kısmını düşürdün işlemcin tam performans çalışmıyor şu anda.
Mavi ekran veriyorsa offset voltage kısmını -80 yapabilirsin.

İşlemci ve anakart ne? Bunları bilmeden nasıl yardımcı olalım?
çok pardon hocam laptop kullanıyorum işlemcim i5 9300h

IccMax değerini en sona çek.
Range kısmını 250mv yap.
Disable and lock Turbo Power limiti kısmını tikle.
Ayrıca neden Turbo ratio limits kısmını düşürdün işlemcin tam performans çalışmıyor şu anda.
Mavi ekran veriyorsa offset voltage kısmını -80 yapabilirsin.
iccmax değerini değiştirmek bir sorun yaratmaz mı range kısmını da 250mv yapma 125ten daha düşük değerler inmek için yapılmıyor mu

Çok pardon hocam laptop kullanıyorum işlemcim i5 9300H.

IccMax değerini değiştirmek bir sorun yaratmaz mı range kısmını da 250mv yapma 125'ten daha düşük değerler inmek için yapılmıyor mu?

IccMax stabiliteyi arttırıyor. Range hakkında doğru söylüyorsunuz ama garanti olarak yapılabilir.

Çok pardon hocam laptop kullanıyorum işlemcim i5 9300H.

IccMax değerini değiştirmek bir sorun yaratmaz mı range kısmını da 250mv yapma 125'ten daha düşük değerler inmek için yapılmıyor mu?

IccMax kısmını + yapacaksın - değil.

IccMax stabiliteyi arttırıyor. Range hakkında doğru söylüyorsunuz ama garanti olarak yapılabilir.

IccMax kısmını + yapacaksın - değil.

IccMax degerini sonuna kadar artirip mi deneyim yavas yavas mi artirarak benchmarkta test edeyim. Amacim isinma sorununu cozmek. Turbo ratiosunu da orijinal degerine geri cektim. Power limitste 200 olan long ve short degerlerini 45-60 falan yap diyen videolar vardi onlara dokunmali miyim? Devamli competetive oyunlar oynadigim icin isinma surekli olunca yirtilmalar ve FPS droplar beni cok yoruyor. RTX 2060 ekran kartim olmasina ragmen i5 tercih etmem beni cok zor duruma dusurdu.

@erengore hocam bi el atar mısın

Geri
Yukarı