İşlemci ve Ekran kartı tavsiyesi

Colten

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yurtdışından bir arkadaşım aracılığıyla sadece işlemci ve ekran kartı getirteceğim. Kendisi şu an Çin’de ve fiyatlar uygun.

Bu aşamada sizlerden şu anlık sadece İşlemci ve Ekran kartı önerisi isteyeceğim.

İş için şu anda kullanmakta olduğum bir Notebook’a sahip olduğum için bu bilgisayar %80 Oyun %20 CS6,CC vb şeklinde olacaktır.

Bunların haricinde ki bileşen tavsiyelerinizi sistemi tam oturtmaya yakın bir zamanda sizlerden isteyeceğim.

Anakartı buradan alacağım için ve bütçede rahatlamamdan dolayı X570 seçimi üzerinde yoğunlaştım.

Aklımdaki İşlemci ve Ekran kartı şu şekilde:

AMD Ryzen 5 3600X & AMD Ryzen 7 3700X

RX 5700 XT & RTX 2060 - 2070S serilerinden herhangi biri

(İntel tavsiyesi olanlar olursa değerlendirmeye alacağım)

Gelecek vadeden bir sistem istediğimide not olarak eklemek isterim dostlar.

Son düzenleme:
Ekran kartını Türkiye üzerinden almanızı tavsiye ederim, garanti durumunda daha kapsamlı olursunuz.

R7 3700X - RX 5700XT SAPPHİRE.

Malesef ki fiyatlar burada çok pahalı.
Çin üzerinden bilindik marka olması şartıyla RTX 2070S veya RX 5700XT almanızı öneririm. Ryzen alma şansınız var iken Intel önermek keyfi olur, uzun süre kullanımda Ryzen çok daha başarılı. Yanına soğutucu alarak O.C edebilirsiniz.

Çin üzerinden bilindik marka olması şartıyla RTX 2070S veya RX 5700XT almanızı öneririm. Ryzen alma şansınız var iken Intel önermek keyfi olur, uzun süre kullanımda Ryzen çok daha başarılı. Yanına soğutucu alarak O.C edebilirsiniz.
Sapphire’nin soğutması nasıldır peki? Üzer mi?

2070S altı ekran kartlarının(2060-2070) RX 5700 XT ile kafa kafaya verdiği konusunda hemfikir miyiz?

2070'den güçlü, RX 5700 XT'nin kapıştığı kart 2070S. RTX 2060S zaten yaklaşamaz.

Soğutma konusa gelelim; SAPPHİRE her zaman soğutma bloğu, fanları ve pad'leri ile çok kararlı soğutmada ve ısı dağılımında başarılı bir üretici, AMD=SAPPHİRE bana göre. Soğutma konusunda ROG veya MSI bazı modellerde serin çalışsa bile AMD tarafında SAPPHİRE üzeceğini hiç sanmıyorum. RTX 2070S hangi marka düşündünüz?

2070'den güçlü, RX 5700 XT'nin kapıştığı kart 2070S. RTX 2060S zaten yaklaşamaz.

Soğutma konusa gelelim; SAPPHİRE her zaman soğutma bloğu, fanları ve pad'leri ile çok kararlı soğutmada ve ısı dağılımında başarılı bir üretici, AMD=SAPPHİRE bana göre. Soğutma konusunda ROG veya MSI bazı modellerde serin çalışsa bile AMD tarafında SAPPHİRE üzeceğini hiç sanmıyorum. RTX 2070S hangi marka düşündünüz?
GIGABYTE veya MSI düşünmüştüm lakin RX 5700 XT gözüme hem daha uygun fiyatlı hemde çok başarılı geldi.

Zaten RX 5700 XT üzerinde yoğunlaşmıştım sizinle de konuşunca biraz daha oturdu.

SAPPHİRE modelini ve ROG modelini almaya bakın. MSI çok pahalı geldi.

Umarım arkadaşım Çin’de Sapphire modelini bulabilir.

Bu aşamada pek ümitsizim açıkçası. :)

Olmaz ise RTX2070S ile devam etmek durumundayım.
RX 5700XT modelinde Gigabyte, MSI gibi markalarda güzel işler çıkarıyor. RTX 2070S ucuza bulunuyorsa kaçırmayın derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı