İşlemci ve ekran kartının ısı ve fan kontrolünü sağlama

ScamEmre

Hectopat
Yer
Muğla / Fethiye
Daha fazla  
Meslek
Grafik tasarım
Ekran Resmi 2020-09-23 04.57.02.png

Forumdaki imaj ile ve EFI içerisindeki DESTKOP_CONFIG_02 ile kurulum direkt olarak gerçekleşti. Gerekli BIOS ayarları yapıldıktan sonra. İmaj ile 17G66(Build) sürümüne kurdu. App Store çalışıyor güncellemeyi aldı ve 17G14019(Build) sürümüne güncelledi.

Ekran Resmi 2020-09-23 04.57.17.png

Nvdia Wev Drivers buradan gerekli olan Build sürümüne göre paketi indirip kurdum ve Clover Configuration üzerinden NVIDIA Web'i işaretledim. Ekran kartını tanımasına yetti.

Ekran Resmi 2020-09-23 04.57.26.png

Standart hızını bilmiyorum BIOS'dan RAM'ler için XMP profili etkinleştirdiğimde 3600MHz ile RAM'lerde sorunsuz çalıştı.

Epey bakınmama rağmen CPU & GPU sıcaklığı ve fan kontrolcü bulabilmiş değilim. Şu anda izleyemiyorum ısı ve RPM değerlerini. Bu konuda bir şeyler yapılabiliyor mu macOS için böyle bir şey söz konusu değil mi?

Ben daha önce macOS kurduğumda kextleri kurcalarken HwSensor, bunu denerken sistem açılmamaya, yasak işareti çikmaya başladı. Bu konuda yeniyim, o yüzden tekrar hatalar ile karşılaşıp sistemi bozmak istemiyorum. Bu konuda nasıl yapabileceğim hakkında yardıma ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
O konuda hiç sıkıntı yok diyebilirim. Clover'ı bootlarken, disk seçme kısmında F3 tuşuna basarak Recovery ile geri yükleme yapabilirsiniz. Öyle yapma sebebi kextlerin çakışmasından olabilir. Şu anda hangi kextler var sistemde? Sistem > Kütüphane > Uzantılar (S/L/E) yoluna bakar mısınız?

USB ile Boot etmiyorum bahsettiğim uygulamayı kurdum. Ekran kartını gördü fakat yeniden başlattığımda voodoops2 hatasını aldım dediğiniz yöntem ile Recovery yaptım bu sefer burada takılı kalıyor.

16008866204181654546296760374871.jpg

Tekrar kurulum yaparak MacOS'u başlatmayı başardım hata yok şu anda işletim sistemi olarak.
Halen fan hızlarını, CPU ve GPU değerlerini göremiyorum.

Son düzenleme:
HwSensors'ün eski sürümlerini mi deniyim? Hwsensors için eski sürüm deyince ben macOS için eski sürümleri anladımda.
Ekran Resmi 2020-09-24 15.36.15.png

Başka bir forumda böyle bi cevap aldım. Denemelimiyim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı