Işlemci ve GPU kullanımı

• Konuyu başlatan styp
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 790

styp

Hectopat
Arkadaşlar, direkt konuya giriş yapıyorum CS-GO'da CPU kullanımı çok az maksimum 30-40 kullanıyor. Haliyle işlemci derecesi de 70 derece falan oluyor. GPU'da aynı. Bir önerisi olan var mı acaba?

CS:GO'da zaten genellikle tam kullanımlara ulaşmıyor.
70 derece çok bir sıcaklık değil, bileşenlerinizi belirtin.
Farklı oyunlarda deneyin, GPU kullanımının %100 olması gerekiyor.
CPU %100 ve GPU kullanımı düşük olursa darboğaz var demektir.

İşlemcinin 80 dereceye kadar ısınması normal.Ekran kartınızın kullanımı işlemcinizden düşükse darboğa var demektir.lütfen sisteminizin özelliklerini yazar mısınız ? Ram darboğazı hatta Harddisk kullanıyosanız onun bile darboğazı olabilir

Sorunu tam anlamadım şuan, ne istiyorsunuz daha fazla kullanmasını mı?
Evet çok az kullanıp çok ısınıyor.
CS:GO'da zaten genellikle tam kullanımlara ulaşmıyor.
70 derece çok bir sıcaklık değil, bileşenlerinizi belirtin.
Farklı oyunlarda deneyin, GPU kullanımının %100 olması gerekiyor.
CPU %100 ve GPU kullanımı düşük olursa darboğaz var demektir.
Darboğaz yok bundan eminim.

Evet çok az kullanıp çok ısınıyor.

Darboğaz yok bundan eminim.

Hangi yazılımla baktınız sıcaklığa? AIDA64 gibi kendini kanıtlamış yazılımlar kullanın. Sensör bozuk olabilir ancak fiziksel sorun olması daha muhtemel gibi. Termal macunun ve işlemci fanının düzgün olduğundan emin olun. Sistemde zararlı varsa sebep o da olabilir, bir taratabilirsiniz isterseniz.

Hangi yazılımla baktınız sıcaklığa? AIDA64 gibi kendini kanıtlamış yazılımlar kullanın. Sensör bozuk olabilir ancak fiziksel sorun olması daha muhtemel gibi. Termal macunun ve işlemci fanının düzgün olduğundan emin olun. Sistemde zararlı varsa sebep o da olabilir, bir taratabilirsiniz isterseniz.
AIDA64 kullanıyorum.Oyun içinde MSI Afterburner ile baktım sıcaklığa.İşlemci fanının bozuk olduğunuda düşünmüyorum termal macununu'da yeniliyorum 2-3 ayda 1.

AIDA64 kullanıyorum.Oyun içinde MSI Afterburner ile baktım sıcaklığa.İşlemci fanının bozuk olduğunuda düşünmüyorum termal macununu'da yeniliyorum 2-3 ayda 1.

Overclock ve benzeri el ile işlem yaptıysanız geri alın. BIOS'u güncelleyin ve gerekirse varsayılanlara döndürün. Fabrikasyon çıkışlı bir hata da olabilir işlemcinizde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı