İşlemci ve RAM önerisi

Serhat_0612

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.

Sistem:
RX6600 ekran kartı.
R5 5600G işlemci.
B450M-apro Max anakart.
1x16 GB 3000MHz Corsair RAM.
M.256 GB SSD.

Öncelikle ben sistemimde RAM'i değiştirmek istedim. 16 GB RAM yetersiz geliyor bana. Anakartım en fazla 4120 falan destekliyordu. Fakat ben daha önce böyle bir konu açtım; işlemcimin o kadar MHz desteklemediğini 3600MHz almanızı öneririm ama önce anakart ile işlemciyi değiştirin dendi, ondan sonra cevap alamadım. Şu an ben 64 GB RAM arıyorum.

RAM yerine işlemci anakart mı almalıyım?
RAM'leri 4000MHz alamaz mıyım?
Depolama alanında kısıtlı 1TB HDD kaç yılık. 256 GB m2. HDD hepsi dolu neredeyse işlerden dolayı. RAM ile depolama alanını mı almalıyım.

Bütçem 6k.

Son düzenleyen: Moderatör:

Rami 64gb abartılı diyorsanız 32gb alırım. Bu anakart ile ram alsam nasıl olur?

Anakartın 4133 MHz destekliyor ve maksimum 64 GB destekliyor. Bu sistemde RAM yükseltmeye gerek yok. Tabii yaptığın işleri bilmediğim için böyle konuşuyorum. Anakart işlemci yükseltsen daha iyi.

Son düzenleme:

RAM'i 64 GB abartılı diyorsanız 32 GB alırım. Bu anakart ile RAM alsam nasıl olur?

Anakart değil de işlemci alırsan daha iyi olur. B550'nin ileriye dönük bir olayı yok, boşa para vermeyin anakarta. RAM de 32 GB yeterli olur, 64 gereksiz.

Anakartın 3466 MHz destekliyor ve maksimum 32 GB destekliyor. Bu sistemde RAM yükseltmeye gerek yok. Tabii yaptığın işleri bilmediğim için böyle konuşuyorum. Anakart işlemci yükseltsen daha iyi.
Anakartım o.c ile 4133 destekliyor ve max 64 gb ram kapasitesi var

Anakart değil de işlemci alırsan daha iyi olur. B550'nin ileriye dönük bir olayı yok, boşa para vermeyin anakarta. RAM de 32 GB yeterli olur, 64 gereksiz.
Bütçeye yönelik hangi ram ile işlemci önerirsiniz ve fark yaratır mı?

AM4 sisteme yatırım yapmak mantıksız olur tavsiyem sisteminizi satıp AM5 sisteme geçmek.
Sistemim şuan değeri nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı