Çözüldü İşlemci ve RAM'in tam çalıştığı nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The.Kıvırcık

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Ck Enerji / Kesinti ve İş Gücü Operatörü
İşlemcim tam mı çalışıyor RAM'im tam mı çalışıyor anlamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Benim anlamadıgım ben Twitch'te yayın yapıyorum bilgsiyarım RTX 3060 i5 12400F 16 GB RAM'im var ve verdigi myayın drop yiyor işlemcimin kullanımı 100 99'lara cıkıyor sebebi nedir bilmiyorum RAM'lerime bakıcna 2133MHz calıstıgını görüyorum fakat 3400e yükseltemiyorum yardımcı olabilirimsnz.
Recep Bey ve Ali Beyin bu anlatımı size yardımcı olur. BIOS ayarlarınızdan XMP açabilirsiniz. Ancak beklenmedik durumlar olursa bilgisayarınızda mavi ekran hataları gibi tekrar kapatmanızı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RAM için CPU-Z uygulaması üzerinden frekanslarına bakabilirsiniz. Frekans değerleri bize cevabı verecektir. İşlemci için Ctrl+Shift+Esc basınız, görev yöneticisi bunun en basit yolu. Diğer bir yol Başlat menü'den güç seçeneklerini takip etmek olabilir. Aklıma gelen en basit detaylar bu şekilde.

RAM için CPU-Z uygulaması üzerinden frekanslarına bakabilirsiniz. Frekans değerleri bize cevabı verecektir. İşlemci için CTRL+Shift+ESC basınız, Görev Yöneticisi bunun en basit yolu. Diğer bir yol başlat menü'den güç seçeneklerini takip etmek olabilir. Aklıma gelen en basit detaylar bu şekilde.

Benim anlamadıgım ben Twitch'te yayın yapıyorum bilgsiyarım RTX 3060 i5 12400F 16 GB RAM'im var ve verdigi myayın drop yiyor işlemcimin kullanımı 100 99'lara cıkıyor sebebi nedir bilmiyorum RAM'lerime bakıcna 2133MHz calıstıgını görüyorum fakat 3400e yükseltemiyorum yardımcı olabilirimsnz.

Recep Bey ve Ali Beyin bu anlatımı size yardımcı olur. BIOS ayarlarınızdan XMP açabilirsiniz. Ancak beklenmedik durumlar olursa bilgisayarınızda mavi ekran hataları gibi tekrar kapatmanızı öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Recep bey ve Ali beyin bu anlatımı size yardımcı olur. BIOS ayarlarınızdan XMP açabilirsiniz. Ancak beklenmedik durumlar olursa bilgisayarınızda mavi ekran hataları gibi tekrar kapatmanızı öneririm.

Halletim teşekkür ederim RAM'im 2133 MHz'de çalışyıormus 3200'e yükselttim ve simdi drop falanda yemiyorum galiba 2133 MHz'de çalışırken yayın verdigimde drop yiyordum fakat simdi drop yemiyorum teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı