İşlemci Yük Altında 95 Derece

İşlemcim boşta 100 derece kadar çıkıyordu sonra Gomax HY510 termal macun sipariş ettim ama malum durumlardan dolayı 10-15 gün sonra gelecek. PC'yi kullandığım için o gelene kadar diş macunu sürdüm, boştayken 55 60 derecelere kadar düştü ama yük altındayken 95 derecelere hatta bazen 100 dereclere kadar çıkıyor fan temizli yaptım aldığım termal macun kullan var mı ne kadar düşürür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer işlemcide termal macun sürülü değilse kullanmayın. İşlemcinize zarar verebilirsiniz.
Hele hele diş macunu ile asla kullanmayın. Zira elektriği iletirse tüm sisteminizi yakabilirsiniz.

Geçmiş olsun. Termal macun şart, başka bir şey sürmeyin şu işlemcilere. Amacımız işlemciyi temizlemek değil soğutmak, ısı iletkenliği yüksek ve elektriği iletmeyen bir madde olmalı ve buna en uygunu da termal macun.
Hatta buna bağlı olarak, sizin Nano Elmas türünde almanızı öneririm. Cooler Master en iyilerinden.

İşlemciye idareten diş macunu sürülebildiği bilgisini nereden edindiniz?
Tekrar uyarıyorum kullanmayın. Eğer diş macunu elektriği iletirse komple sisteminizi yakabilirsiniz. Ayrıca diş macununun içerisindeki temizleyici kimyasallar işlemciniz yüksek sıcaklıklarda çalıştığı için, işlemcinize ve soğutucunuza fiziksel olarak zarar verebilir.

Bari naneli diş macunu kullansaydınız daha ferah olurdu :D Bu arada hangi model termal macun aldın ve etkisini gördün mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı