İşlemci yükseltmesi sonrası PC açılmıyor

LeonardoDaDinci

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aşağıdaki sisteme sahibim. Bu sistemdeki işlemcimi Ryzen 5 1600 AF ile değiştirdim. Bilgisayar açılmıyor. Anakarttaki CPU hata LED'i yanıyor. Görüntü gelmiyor. Eski işlemcimi takınca çalışıyor. BIOS’um güncel. Sebebi ne olabilir?

İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz.
Anakart: MSI A320M Pro-VH Plus(MS-7B07)
Ekran Kartı: MSI GTX 1050 Ti Aero ITX OCV1 4 GB 128Bit GDDR5
RAM: G.Skill 8 GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single RAM.
SSD: Adata SU650 240 GB.
HDD: WD Blue 1TB 7200RPM SATA 3.0 64MB.
WD Green 1TB 5400 RPM 64MB Cache SATA 3.0.
PSU: PowerBoost BST-ATX400R 400W 12 cm Fan ATX

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart arıza ışığı yakıyor diyorsunuz hocam. Aklıma başka birşey gelmiyor. Deneme şansınız varsa başka RAM ile deneyebilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım kusura bakmayın.
Teşekkür ederim, satın aldığım firmayla görüştüm. O da işlemcinin bozuk olma ihtimalinin çok düşük olduğunu söyledi. Fakat kendisine göndermemi istedi. Değişim yapacağız. Sonucu tekrar yazarım.
Anakart arıza ışığı yakıyor diyorsunuz hocam. Aklıma başka birşey gelmiyor. Deneme şansınız varsa başka RAM ile deneyebilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım kusura bakmayın.
İşlemciyi satın aldığım yere gönderdim, kontrol edildi sorun yokmuş. Sorun ne olabilir hala?
Güncelleme: Anakart msi servisine gönderildi. Anakartta da sorun çıkmadı. Başka işlemcilerle de test etmişler. Servis, ram uyumsuzluk yapıyor olabilir başka bir ram ile denediniz mi dedi. Kendi ramimi götüreceğim servise ve deneyeceğiz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı