Çözüldü İşlemci yükseltmesi sonrası PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ÖzkaN456

Hectopat
Daha fazla  
Selam daha bugün Foxconn G41md anakartımın BIOS sürümünü en sona güncelledim ve E8400 işlemcimi Q9400 ile değiştirdim. Macunu sürdüm her şeyi taktım fakat açma tuşuna bastığım halde açılmıyor. çok hafif bir LED yanıp geri sönüyor+önde hem mavi hem kırmızı ışık yanardı sadece kırmızı yanıyor.Yardımlarınızı bekliyorum. Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Çözüm
BIOS'u sıfırladınız mı? Pilini sökerek veya jumper ile sıfırlayıp tekrar deneyin.
BIOS'u sıfırladınız mı? Pilini sökerek veya jumper ile sıfırlayıp tekrar deneyin.

Çözüm
2. el mi alınız işlemciyi?
Aldıysanız alırken test yaptınız mı? ( Yani alırken çalışıyormuydu )
Aynı durumu yaşamıştım ve işlemci bozuk olduğu içindi, siz yine de iyice bakın soketlerde vs. bir terslik var mı?

Galiba kendi kendime mahvettim sistemi. Anakartın üstünde 4'lü bir giriş var ben onu çıkarmıştım. Ve öyle denemiştim açmayı kırmızı ışık geliyordu önceden şimdi onu taktım hiç ışık bile gelmiyor. Sistem ateşlenmiyor.

2. el mi alınız işlemciyi?
Aldıysanız alırken test yaptınız mı? ( Yani alırken çalışıyormuydu )
Aynı durumu yaşamıştım ve işlemci bozuk olduğu içindi, siz yine de iyice bakın soketlerde vs. bir terslik var mı?
2.el.aldım.Test yapmayı unuttum acelem vardı.Aldığım yerin sahibi bir şey olursa getir dedi ama bunlar test edildi dedi.Yalan mı söyledi bilmiyorum.

Hangi 4'lü giriş acaba işlemci fanımı anakartın güç pinleri falan mı ? Büyük ihtimalle işlemci yüzünden sistem tetiklenmiyor.

İşlemci değişiminden önce çalışıyor ise PSU sıkıntılı olduğunu sanmıyorum.

O usb kısmındaki girişte büyük ihtimalle işlemci fanı için onu takmanız lazım, o soketi çıkarır iken zorladıysanız sokete zarar vermiş olabilirsiniz, sistem fan soketinde arıza olduğu için açılmıyor olabilir.

Size tavsiyem işlemciyi başka bir bilgisayarda test etmeniz orda çalışıyorsa büyük ihtimal sizin anakartınızdaki pin soketleri yada dediğim gibi fan soketini zorladıysanız ondan ötürü arıza veriyor olabilir.

Usb girişlerinin yanında işlemcinin sol alt köşesinde.

Sistem tetiklenmiyor.Acaba psu mu bozuldu?

Geri
Yukarı