İşlemci yükte 90 dereceye çıkıyor

SLIMSHADYX

Decapat
Daha fazla  
Az önce ekran kartını vs temizledim. İşlemcinin fanını da temizleyeyim dedim, kule tipi soğutucumun vidasını gevşetmeye çalışırken (yaylı) boşa döndüğünü fark ettim. Sıkmaya çalıştım gene boşa döndü. Şimdi ise işlemcime test yapınca 90 dereceye çıkıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Boştayken 70 derece civarı. Az önce 80 gördüm. Hiç yerinden çıkmış gibide durmuyor.

Son düzenleme:
Termal macunu temizlediniz mi? Ve ya yenisini sürdünüz mü?

Soğutucunuz tam baskı yapmıyor, yerine tam oturmamış olabilir. Soğutucuyu söküp takmayı deneyebilirsiniz.
Deneyeceğim
Termal macunu temizlediniz mi? Ve ya yenisini sürdünüz mü?
Yok hocam ben fanı çıkarmadım bile. 4 vida vardı dedim çıkarsam mı bitanesini çıkarmaya çalışırken baktım dönmüyor. Dedim gevşemesin tekrar sıkmayı deneyim boşa döndüğünü hissettim fanı çıkarmadım bile.

Deneyeceğim

Yok hocam ben fanı çıkarmadım bile. 4 vida vardı dedim çıkarsam mı bitanesini çıkarmaya çalışırken baktım dönmüyor. Dedim gevşemesin tekrar sıkmayı deneyim boşa döndüğünü hissettim fanı çıkarmadım bile.
Hocam macun bitmiş olabilir o halde. Bir de soğutucu tam oturmuyor olabilir. Vidaların yenisini bulabiliyorsanız değiştirmekte fayda var.

Hocam macun bitmiş olabilir o halde. Bir de soğutucu tam oturmuyor olabilir. Vidaların yenisini bulabiliyorsanız değiştirmekte fayda var.
Maalesef pek zannetmiyorum. Bide asıl sorunum işlemcim ısınmıyordu, hazır elim değmişken onuda yapayım dedim keşke yapmasaydım. Acaba fan mı oturmadı çıkartmadığım için şüpheye düştüm

Mesela şu anda boşta 80 dereceye çıkıyor, bir anda 50 ye düşüyor

Maalesef pek zannetmiyorum. Bide asıl sorunum işlemcim ısınmıyordu, hazır elim değmişken onuda yapayım dedim keşke yapmasaydım. Acaba fan mı oturmadı çıkartmadığım için şüpheye düştüm

O zaman muhtemelen fan oturmamıştır hocam. Kontrol etmekte yarar var.

Muhtemelen siz temizlerken vidayı yerinden tamamen çıkardınız. Soğutucuyu elinizle biraz sallamaya çalışın eğer sallanıyorsa muhtemelen bu nedenle ısınıyordur.

Muhtemelen siz temizlerken vidayı yerinden tamamen çıkardınız. Soğutucuyu elinizle biraz sallamaya çalışın eğer sallanıyorsa muhtemelen bu nedenle ısınıyordur.
Soğutucu kımıldamıyor ancak çok ufaktan esneme payı varmış gibi bükülüyor

Ne yapabilirim acaba ? Elim ayağım dolaştı

Geri
Yukarı