Ryzen 5 5600 sıcaklığı yükte 90 dereceye çıkıyor

ardacn60

Hectopat
RAM
2x8 3600MHz
Ekran kartı
GigaByte Vision RTX 3070Ti 8GB
Anakart
Gigabyte B450M-K
İşlemci
Ryzen 5 5600
Arkadaşlar dün akşam topladığım sistemde Ryzen 5 5600'ün sıcaklığı 90 dereceyi görüyor ekran kartı ise 70 falan. Fanı çıkarıp farklı macun da sürdüm yine aynı. Tam oturtamıyor muyum acaba? Ne yapmam gerekir?

Burada olay bu değil. Buradaki asıl saçmalık, bizim stok soğutucu ile bu işlemcinin çok ısındığını iddia etmemiz ve senin de stok soğutucu kullanmadığın halde, sıcaklığının 70 dereceyi geçmediğini iddia etmen. Okuduğunu doğru anlamayı öğrendiğin vakit konuşmaya devam edebiliriz. Hadi iyi geceler.

Ben stok soğutucu olayını savunmadim hava soğutucu kullanıyorum dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar dün akşam topladığım sistemde Ryzen 5 5600'ün sıcaklığı 90 dereceyi görüyor ekran kartı ise 70 falan. Fanı çıkarıp farklı macun da sürdüm yine aynı. Tam oturtamıyor muyum acaba? Ne yapmam gerekir?
Öncelikle merhaba dostum. Gördüğüm kadarıyla sistem parçalarınız çok fazla ısınıyor.Hiç parçalarınızda bı sorun veya ortamı tozlu ve sıcakmı? Eğerki bu sorunlar varsa kasanızı temizleyin ve ortamınızdaki sıcaklığı engelleyin. Hala devam ediyorsa teknik servise götürebilirsiniz. Diyorsanız ben kendim yapmak istiyorsam parçalarınızı ayarlicak malzemeler ve internetten bolca araştırma yapın fanların yağını kontrol edin. Mining durumu varsa çok yapabilecek bir durum yok malesef. Termal ped kullanabilirsiniz.

Öncelikle merhaba dostum. Gördüğüm kadarıyla sistem parçalarınız çok fazla ısınıyor. Hiç parçalarınızda bir sorun veya ortamı tozlu ve sıcak mı? Eğer ki bu sorunlar varsa kasanızı temizleyin ve ortamınızdaki sıcaklığı engelleyin. Hala devam ediyorsa teknik servise götürebilirsiniz. Diyorsanız ben kendim yapmak istiyorsam parçalarınızı ayarlacak malzemeler ve internetten bolca araştırma yapın fanların yağını kontrol edin. Mining durumu varsa çok yapabilecek bir durum yok maalesef. Termal ped kullanabilirsiniz.

Sadece işlemcide böyle bir durum var ekran kartı sorunsuz hocam. Undervolt ile çözdüm sorunu. Ve sıvı soğutucu alacağım

Aynı işlemciyi kullanıyorum.85 dereceye kadar çok rahat çıkıyordu işlemci...Biraz araştırma yaptım ve istemeye istemeye sıvı soğutucu almak zorunda kaldım...85ten 55'e inmesini beklemiyordum aşırı yük altında...Çok şaşırttı beni...Corsair H100 diye birşeydi sanırım 2000 küsür TLye...Çok tavsiye ederim...Al kurtul kardeş...Masa üstünde 33 dereceye falan düşüyor işlemci...çok hoş...

Aynı işlemciyi kullanıyorum.85 dereceye kadar çok rahat çıkıyordu işlemci...Biraz araştırma yaptım ve istemeye istemeye sıvı soğutucu almak zorunda kaldım...85ten 55'e inmesini beklemiyordum aşırı yük altında...Çok şaşırttı beni...Corsair H100 diye birşeydi sanırım 2000 küsür TLye...Çok tavsiye ederim...Al kurtul kardeş...Masa üstünde 33 dereceye falan düşüyor işlemci...çok hoş...
Bu konuya sürekli yazan arkadaş var onun işlemcisi 60 dereceyi geçmiyormuş :)) bize kötü slikon vermişler dediğine göre.. peki kim inanır buna ? 90 a bile çıkıyor işlemci

Under voltage yapabilirsin BIOS'tan. Eski rehberlerde vardır büyük ihtimal. Yoksa da YouTube'dan bulabilirsiniz.

Aynı işlemciyi kullanıyorum. 85 dereceye kadar çok rahat çıkıyordu işlemci...biraz araştırma yaptım ve istemeye istemeye sıvı soğutucu almak zorunda kaldım...85'ten 55'e inmesini beklemiyordum aşırı yük altında...çok şaşırttı beni...Corsair H100 diye bir şeydi sanırım 2000 küsur TL'ye...çok tavsiye ederim...al kurtul kardeş...masa üstünde 33 dereceye falan düşüyor işlemci...çok hoş...

Bende 5600X var sıcak oluyor mu evet Max 67 68 çıkıyor 200 küsur ona vereceğime

DeepCool AG620 120mm Intel(1700)-AMD uyumlu hava soğutma alacağım ben tavsiye ederim dünyanın en iyi 10.soğutuculardan birisi​

Geri
Yukarı