İşlemci yuvasına termal macun bulaşınca sorun çıkar mı?

manqueller

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar,

Baslikta okudugunuz gibi, R5 ime yeni fan aldim, onu takiyordum. Önceden termal macun cok sikilmisti, bir temizleyelim dedik fani takan agabeyle. Siyirdik falan derken anakart yuzeyine bulasti, onu da silmek icin CPU'yu çıkarıp sileceğim derken islemci yuvasina cok az bir bey termal bulasti. Cooler Master'in Hyper modelindeki kutudan cikan termal macun bu arada. Neyse yuzeysel temizlemeye calistik ama kalan kaldi. Islemciyi taktik vs, goruntu geldi. Bilgisayara OC yapmistim, yuk testinde hala yarim saat oldu. CPU 100'de 100 calisiyor bir sorun yok gibi. Uzun vadede bir sorun olur mu sizce?

Verdiginiz yanitlar icin tesekkur ederim oncelikle herkese, 45 dakika oldu bir sorun yok gibi. 1 saate tamamlayacagim.

Metal var mi yok mu acikcasi bilmiyorum, kutudan cikan macun, standart cooler master macunudur buyuk ihtimal.

4 5 pin yuvasina yuzeysel bulasti, pecete ile narin bir sekilde almaya calistik.
Sicaklik degerlerim yukte 45 dk dir 75 derece. Voltaj degerlerim sabit, bir sikinti yok gibi. Sabit olmasa bir sorun olabilir gibi gozukebilirdi sanirim.
@Shimada Sensei hocam siz ne dusunuyorsunuz? Deneyiminiz var mi? Voltajlar stabil.

Hocam emin konustunuz, deneyiminiz oldu mu hic boyle @G8341
Tüpteki ürün kodunu verirsen bakarım iletken mi değil mi.

Kod yok hocam baktim simdi, mastergel pro yaziyor sadece tupte
Kontrol ettim iletken özelliği yok. Ama rahatta olmayın yeni bir macun alın ve alkolle temizleyip öyle kullanın.

20200506_171410.jpg

Kontrol ettim iletken özelliği yok. Ama rahatta olmayın yeni bir macun alın ve alkolle temizleyip öyle kullanın.

Eki Görüntüle 555155
Eline saglik hocam da, pin yuvasinin icini alkolle temizlemek bana pek mumkun gelmiyor. Haliyle pinlere de bulasmistir simdi. Vallahi stresten modum dustu.

Eline saglik hocam da, pin yuvasinin icini alkolle temizlemek bana pek mumkun gelmiyor. Haliyle pinlere de bulasmistir simdi. Vallahi stresten modum dustu.
Yav al bi küçük hem iç güzelleş hemde kulak pamuğuyla sil ☺ şaka bir yana izopropil alkol kullanın.

Geri
Yukarı