İşlemciden kaynaklı ekrana görüntü gelmiyor

yemre61

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Anakart
Gigabyte
Arkadaşlar internetten ikinci el olarak denemeden Ryzen 5 3500X aldım. Pinlerine baktım sıkıntı yoktu. 1 2 haftaya sistemi toparladım ve işlemciyi taktım ekrana görüntü gelmedi. İlk başta sorunu anlayamadım her şeyi denedim en sonunda ekipman olmadığı için bilgisayarcıya götürdüm. Bilgisayarcı Ryzen 5 3600 taktı ve ekrana görüntü geldi. Böylelikle anladık ki işlemcide sıkıntı varmış. Ama pinlerde hiçbir sıkıntı olmadığı halde bu işlemci neden çalışmıyor?

DP kablosunu anakarta takmıyon dimi?
Tabiki hayır bu 4. Sistem toplayisim hocam.

Hiç mi güç gelmiyor? Fanlar falan dönüyor mü?
Fanlar dönüyor. Ekran kartının ışıklar yanıyor. Her şey normal sekilde. Dediğim gibi tek sorun 3500x olarak aldığım işlemcide. Bilgisayarcınin başka işlemci denemesiyle görüntü gelmedi bunu kanıtlıyor zaten ama sorun ne? Pinler düzgün iken bu işlemci niye çalışmaz?

Hocam R5 3600 de dahili grafik birimi yok ki. Ekran kartı var demekki arkadaşın.
Evet hocam testler hep ekran kartı ile yapıldı.

BIOS pilini falan çıkar tak 5 dakika sonra bakalım. Bütün elimizden gelen yöntemleri deneyelim. (3500x takılıyken)

İşlemci hepten bozuk olsa açılıp direkt kapanması lazım. Fanlar dönüyor ve güç geliyor demişsin.
O zaman sorun nedir ki? Ve ısınıyor da yani işlemci soğutucusuz şekilde de baktım güç gidiyor kesinlikle. Fanlar kesintisiz dönüyor.

BIOS pilini falan çıkar tak 5 dakika sonra bakalım. Bütün elimizden gelen yöntemleri deneyelim. (3500x takılıyken)
Bilgisayarcınin attığı bios gider ama öyle dimi?

O zaman sorun nedir ki? Ve ısınıyor da yani işlemci soğutucusuz şekilde de baktım güç gidiyor kesinlikle. Fanlar kesintisiz dönüyor.

Bilgisayarcınin attığı BIOS gider ama öyle değil mi?

Bir bilgim yok o konuda hocam. Ama hatırladığım kadarıyla RAM'leri çıkarıp taktığımda görüntü gelmemişti ve BIOS pilini tak çıkar yaptığımda düzelmişti, belki işe yarayabilir diye söyledim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı