İşlemcilerde İntel Mi Amd Mi ? Hangisi daha iyi, daha hızlı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bir sistem toplayacağım o yüzden ben de en iyi markaların en iyi modellerinden başlamak istiyorum, bu yüzden işlemcilerden en yüksek performans hangisinden alırım? Intel'in artıları neler eksileri neler? AMD'nin artıları neler eksileri neler?

Masaüstü oyun bilgisayarı oluşturmaya çalışacağım.

Recep Baltaş yardımcı olur musunuz?

@Recep Baltaş

Genel hatlarıyla, Intel daha iyi performansa sahiptir; ama AMD fiyat açısından daha uygundur. Bu yüzden, yüksek bütçen varsa Intel tercih edebilirsin. Düşük bütçen varsa da AMD FX 6300 ve 8320 serisini tercih edip, ekran kartına bütçe ayırabilirsin.

Anladım teşekkur ederım :)

Genel hatlarıyla, Intel daha iyi performansa sahiptir; ama AMD fiyat açısından daha uygundur. Bu yüzden, yüksek bütçen varsa Intel tercih edebilirsin. Düşük bütçen varsa da AMD FX 6300 ve 8320 serisini tercih edip, ekran kartına bütçe ayırabilirsin.

Pekı bu soketler ne oluyor çok olunca ıyı mı oluyor kotu mu ? Bir anlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Render vb de intel ama Amd daha uygun ve cazip Amd' nin Apu işlemcilerin' den:A-10 7850K alabilirsin!

Render vb de intel ama Amd daha uygun ve cazip Amd' nin Apu işlemcilerin' den:A-10 7850K alabilirsin!

Fiyat benım ıcın muhım degıl :) Bırıktırır tek tek alır en sonundada bırlestırırım sadece performans gerekıyor :)

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman İntel seçebilirsin ama i7 alma faydasından çok zararı var i5 gayet yeterlidir!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı