İşlemcimin sıcaklığı boşta 35-45 derece arası değişiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
35-45 derecede olması stok fan için normal. Yalnız senin kasanın sol tarafı hava almıyor. Onun etkisi olabilir.

Isi borulari olan bi Islemci soğutucusu al 2 tane 120 ekstra fan al sol kapağa tak yeter firinda bile derecesi soğuk kalir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler arkadaşlar. Kasayı koyabileceğim tek yer masanın üstü. Oraya koyunca da çok yer kaplıyor ve bana yer kalmıyor. Sanırım aynı yerde kalmaya devam edecek. Bu arada stok fan kullanıyorum. Temizleme işini nasıl yapabilirim? Bilgisayar parçalarından çok iyi anlamam ve şimdilik sadece dıştan temizliyorum ama önemli olan içi tabii ki. Bezle falan mı temizlememiz gerekiyor içini?

Arkadaş çıkar fanı üfle dışarda temizlenir.

Sakın o bezi bilgisayardaki herhangi bi ana parçaya (işlemci ram ekran kartı anakart gibi) değdireyim deme o ana parçaların temizliği hava vakumlu araçlarla yapılır ben süpürge ile temizliyorum.
Kendi bilgisayarımı ama biliyorum işi ama sen pek bilmiyorsun bilen birine yaptır temizleme işini çünkü temizleyim derken bozma yazık olur pcne 2 ay olmuş daha :D

Sakın o bezi bilgisayardaki herhangi bi ana parçaya (işlemci ram ekran kartı anakart gibi) değdireyim deme o ana parçaların temizliği hava vakumlu araçlarla yapılır ben süpürge ile temizliyorum.
Kendi bilgisayarımı ama biliyorum işi ama sen pek bilmiyorsun bilen birine yaptır temizleme işini çünkü temizleyim derken bozma yazık olur pcne 2 ay olmuş daha :D
Tamam bez falan sürmem de. Elektrik süpürgesi ile mi temizliyorsun başlığını çıkartıp? Gücünü en aza getirerek uzaktan tutsam olur mu? :D

Bence kasanın sol tarafındaki hava akımı geçen yerlerini masaya markala. Veya kapağı marangoza ver o markalayıp deler. Kesin çözüm. Eski masamda öyle kullandım 3 yıl :D

Tamam bez falan sürmem de. Elektrik süpürgesi ile mi temizliyorsun başlığını çıkartıp? Gücünü en aza getirerek uzaktan tutsam olur mu? :D

Gücüyle alakası yok süpürge normal olsun fakat fazla yaklaştırıp devrelere zarar verme bi tozunu al yeter 6 cm uzaklıkta tut minimum. İlk yapışında biraz arayı daha da aç zamanla alışınca rahat rahat yaparsın :D

Bir bilgisayarcıya götür ve içini komplesör ile temizlet. Elektrikli süpürge ile temizlemek çok zahmetli iş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı