RX 470 Boşta 45 Derece

Daha fazla  
Kablolamam kötü olmamasına rağmen AMD ASUS STRİX RX 470 Ekran kartım boşta 45 derece. Beni rahatsız ediyor açıkçası, arkadaşlarım var bazıları 25 derece olduğunu söylüyorlar. Hatta bazen 47-48'i görüyor. Bilgisayar ilk açıldığında 35 derece, birkaç dakika içerisinde boşta 45 derece çalışmaya başlıyor. Kasada 5 tane fan var, sıcak havayı rahatlıkla alması lazım. Sizce servise vermeli miyim ? Teşekkürler.

NOT:GTA 5'te yükte Max. 50 oluyor. Geçmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru fakat boşta 45 derece yüksek fakat böyle bir kartın oyunda 50 yi geçmemesi ise biraz absürd geldi açıkçası hangi programı kullandığınızı belirtiniz.

Max. 57 gördüm. Msi Afterburner. Hayır yani oyunda iken 5 fanlı kasa, kasanın siyah tarafı yani herhangi biryerine dokunduğumda sıcak oluyor. Dışarı atılamıyor sıcak hava ondan diye düşünüyorum. 5 Fan olduğu halde atılamıyor, bunun sebebi ne olabilir ki ?

Zaten Fazla fanınızın olması önemli fakat hava akışının doğru olması gerekmektedir.Yani bu fan sayısını artırmak bile hava akışını bozabilir önemli olan burda kasada sağlıkla hava akışı sağlamaktır.Aynı zamanda fanların yönüde önemli bir unsur.

Sorun fanların dönmesi değil zaten. Zaten fanlar 55-60 dereceden sonra dönmeye başlıyor.

Zaten Fazla fanınızın olması önemli fakat hava akışının doğru olması gerekmektedir.Yani bu fan sayısını artırmak bile hava akışını bozabilir önemli olan burda kasada sağlıkla hava akışı sağlamaktır.Aynı zamanda fanların yönüde önemli bir unsur.

Zaten kasayı aldığımda 5 fanlıydı, 2 kontrolcü var 5 tane fanı yöneten. Kablolamayı düzeltsem değişiklik olur mu ? kötü duruyor biraz, rahatsız ediyor. Çokta kötü değil.

Bende Asus'un 480 modeli var soğutmaları aynı. Benim kartım maksimum boşta 48 derece. Yüklediğim en ağır oyun Far cry 4 oldu şuana kadar oda 60-65 arası gidip geliyordu. Alien isolationda 56 dereceydi maksimum sanırım çalışmıyordu fanları zaten.

Değerler normal. Bende de hep böyle. Sıcaklık 65'i geçmiyor. Artı olarak benim kasam dar. Kablolar her yerde.
xdd.jpg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı