İşlemcinin hızı görev yöneticisinde 3,23 Ghz Al Suite 3 programda ise 4,20 Ghz

ugursbt

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Pvc montaj ve üretim
İşlemcinin hızı görev yöneticisinde 3,23 Ghz Al Suite 3 programda ise 4,20 Ghz neden olabilir böyle bi durum.

1)Problem varmıdır?
2)Varsa sebebi ne olabilir?

CPU-Z'de sabit bir şekilde 4126.2 Mhz nadiren 1-2 frekans düşüyor yada yükseliyor.Araştırıyorum ama bulamadım hocam değişmiyor görev yöneticisinde ki 3.23 Ghz.

Bu arada hocam;
Bilgisayar özelliklerinde de 3.30 Ghz yazıyor.Çözemedim sorunmu, değilmi yada neden farklı frekanslar yazıyor.

Rakamlardan birinde işlemci frekansınız yazıyor. Diğerinde ise saat frekansınız. Tabi siz şimdi aradaki farkı da bilmiyorsunuz...

İşlemci frekansı, işlemcinizin standart çalışma frekansı. Aynı zamanda saat frekansı. Fakat bilgisayarda işlemcinizin frekansı yazıyor. Ama diğer yerlerde işlemcinin o an çalıştığı saat frekansı yazıyor.

Rakamlardan birinde işlemci frekansınız yazıyor. Diğerinde ise saat frekansınız. Tabi siz şimdi aradaki farkı da bilmiyorsunuz...

İşlemci frekansı, işlemcinizin standart çalışma frekansı. Aynı zamanda saat frekansı. Fakat bilgisayarda işlemcinizin frekansı yazıyor. Ama diğer yerlerde işlemcinin o an çalıştığı saat frekansı yazıyor.

Yani Al Suite vb programlarda o anki çalışma frekansı görev yöneticisinde falan standart frekansı yazıyor doğrumudur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı