İşlemcinin ısınmasının sebebi nedir?

Dosya Ekleri

• IMG_0885.jpeg
    IMG_0885.jpeg
    271,9 KB · Görüntüleme: 116
Hocam işlemci veya ekran kartı mı vardı bilmiyorum sağdaki siyah bandımsı şey yok.

Fotoğraf atar mısın hocam? Kaç tane siyah şey var orada.

Yav ne alaka hocam adam video üzerinden örneklendiriyor klasik cevap yazıyosunuz.

Hocam konunun başlığını ve ilk cümleleri tekrar oku istersen :D konu PC ısındığı için açılmış.

Merhaba, oyun oynarken oyunum çok kasıyor ve işlemcim 90-98 derece arası geziyor. Merak edip arkasını açtığımda videodaki siyah şeyin olmadığını fark ettim. Sizce işlemcinin ısınmasının nedeni bu olabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4:55 gibi açıyor.

Termal macun olarak MX-6 öneririm cidden çok iyi ve fan eğer yerinden çıkıyorsa 2-3 damla yag damlatin ve firca ile temizleyip kapatın laptop soğutucusu da öneririm.

Merhaba, oyun oynarken oyunum çok kasıyor ve işlemcim 90-98 derece arası geziyor. Merak edip arkasını açtığımda videodaki siyah şeyin olmadığını fark ettim. Sizce işlemcinin ısınmasının nedeni bu olabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4:55 gibi açıyor.
Bu ısınma sorunu sen arkasını açtıktan sonramı oldu eğer sen açtıktan sonra olduysa soğutucu işlemciye azıcık bile temas etmessr aşırı yüksek sıcaklıklara çıkar 1 2 defa kontrol ederek takmanını öneririm

İşlemci çalışırken elektrik tüketiyor, elektrik ısı üretiyor, ısınınca da çalıştığı sıcaklık artıyor TDP'si daha yüksek soğutma alarak soğutabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı