Overclock Sonucu Donanım Yanma Sebebi Nedir?

Benim intel xeon e5430 var stok fanda 80 dereceyi geçiyordu yeni soğutucu aldım Zalman ın silent cooler diye bir modeliydi oda iş görmedi şu anda gene 80 derece civarında XIGMATEK ACHİLLES INTEL 775/1156/1366&AMD AM2/AM3 İŞLEMCİ SOĞUTUCU bunu aldım ürün geldiğinde de işlemcime overclock çekeceğim için böyle bir soru sordum bu arada bu soğutucu için görüşleriniz neler kargonun gelmesini bekliyorum umarım yarın yada sonraki gün elime ulaşır.
Hocam Zalman' a göre iş görecektir diye tahmin ediyorum Sizinki yatay herhalde, bu ise kule tipi. Kasa içindeki fanları da uygun şekilde düzenlerseniz tadından yenmez. :D

Yeni anakartlarda daha rahat yapılmasının sebebi VRM'lerin dijital olması. Dijital olmayan VRM'lerin en büyük sorunu verdiğiniz voltajın oynamasaydı.
Hocam bildiğim üzere İntel Skylake serisi ile voltaj düzenleyiciyi anakart üzerine aldı. Bununla beraber anakart üreticileri en kaliteli düzenleyicileri koymaya başladı. Bu sayede rahatça 5.0' a çıkabiliyorum. :D

Ben bir nebze edebildim daha ilerlemek istemiyorum ilerlediğim zaman oyundan falan atmaya başlıyor sorunlar başlıyor. Tamamdır ilgin için teşekkür ederim zaten şimdilik memnunum. :)
Hocam böyle yapacaksınız zaten. İşlemcide de, ne zamanki bilgisayar da anormal donmalar, kasmalar yaşanıyor, anlıyorsunuz ki O.C. sınırına ulaşmışsınız. (y)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı