İşlemcinin macun değişimi zamanı geldi mi?

DipMeasT

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, sizlere bir şey soracağım. İşlemcimi açıp baktığımda bazı bölgelerinde işlemci yüzeyini görebiliyordum. Bazı bölgelerinde ise hafif hafif gözükmeye başlıyor gibiydi. Macun değişimi yapmalı mıyım sizce?

Selam arkadaşlar, sizlere bir şey soracağım. İşlemcimi açıp baktığımda bazı bölgelerinde işlemci yüzeyini görebiliyordum. Bazı bölgelerinde ise hafif hafif gözükmeye başlıyor gibiydi. Macun değişimi yapmalı mıyım sizce?
Eğer macun kuruyup bitmişse evet değişim zamanı gelmiştir.

Son düzenleme:
İşlemci soğutucuyu kaldırırken vakum etkisi sebebi ile elbette hafif hafif gözükür. Termal macun 6 ayda bir yenilenmez, her termal macunun kendine has belirli koşullarda bir ömrü vardı ki piyasada 6-7 yıla kadar dayanabilen macunlar var. Ne zamanki sistem fan temizliği sonrasında dahi ciddi oranda ısınıyor ve thermal Throttle'a maruz kalıyor o zaman termal macunu yenilersiniz. Piyasadaki gri ucuz macunları bile 6 ayda anca kurur.

İşlemci soğutucuyu kaldırırken vakum etkisi sebebi ile elbette hafif hafif gözükür. Termal macun 6 ayda bir yenilenmez, her termal macunun kendine has belirli koşullarda bir ömrü vardı ki piyasada 6-7 yıla kadar dayanabilen macunlar var. Ne zamanki sistem fan temizliği sonrasında dahi ciddi oranda ısınıyor ve thermal Throttle'a maruz kalıyor o zaman termal macunu yenilersiniz.
Evet hocam haklısınız ortalama bir süre verdim aslında. Bilgi için teşekkürler.

İşlemcinizin sıcaklık sorunlarına veya performans sorunlarına neden olduğuna dair belirgin bir işaret yoksa, değişiklik yapmadan önce dikkatlice düşünün.

Benimki çok rahat 2. yıla girmiş olabilir. Geçenlerde 80 derece oldu tozunu aldım 2 saat tuttum %100 kullanımda 55 derece oldu. Bir ara 56 dereceyi görmüş ama hemen düşmüş. Tozdan 2 3 kat halı olmuştu fanın arkası.

Cyberpunk Oynuyorum İşlemci Sıcaklığım 70-75-80 De Geziyor İyi Mi
İ5-12400f

Benimki çok rahat 2. yıla girmiş olabilir. Geçenlerde 80 derece oldu tozunu aldım 2 saat tuttum %100 kullanımda 55 derece oldu. Bir ara 56 dereceyi görmüş ama hemen düşmüş. Tozdan 2 3 kat halı olmuştu fanın arkası.
Bende Tozunu Aldım 80 Üstü Çıkabiliyordu Şimdi 70 İn altına İnmiyor Ama ortalama 75 gibi sıcaklıklarda Geziyor

Yeni konular

Geri
Yukarı