İşlemcinin Oyunlara Etkisi Ne Kadar?

emreb34

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar az önce izlediğim bir yayıncının Fortnite'da FPS'inin 240'larda dolaştığını gördüm. Ben de merak edip sordum hangi ekran kartını kullanıyorsun diye 1050 Tİ cevabını aldım. Normalde 150-160'ın üstünü göremeyen biri olarak sorum şu: bu FPS'in artış sebebi işlemciden mi kaynaklanıyor? İ7 8700 kullanıyor bu yayıncı, bu kadar FPS artışın sebebi işlemci mi? Bana çok garip geldi cidden cevabınızı merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS'de nasıl bir değişim oldu hocam? Kaçtı kaç oldu.

Hocam şöyle söyliyim i3 7100 sistemde 160 FPS alıyorken, şu an 240, 250 hatta bazı yerlerde 260 FPS alıyorum. Dediğim gibi özellikle Fortnite'ta işlemci çok fark ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu fark sadece işlemci odaklı ve işlemci gücü isteyen oyunlar da olur bazı oyunlar sadece ekran kartı ister ekran kartına yüklenir bu durumlar da ise ekran kartı çok önemlidir. Simulasyon oyunların da ve DirectX 9 tabanlı oyunlar da en çok işlemci önemlidir mesela.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı