İşlemcinin pinlerinden biri yamuldu

Hocam yapabildiniz mi?
Evet yaptım. Uzun sürdü ama hallettim. Baya küçükler ama sağlamlar. Yani kolay düzeliyor sadece görebilmek ve sabır gerektiriyor.
Arkadaşlar işlemciyi düzelttim ve yuvaya taktım. Emin olmak için tekrar çıkardım ve pinler düzelmişti. Tekrar taktım. Şu an bilgisayar power tuşuna tepki vermiyor. İşlemciden kaynaklı olduğunu zannetmiyorum ama yine de sormak istedim.
İşlemci acaba bozuldu mu

Son düzenleme:
CPU'yu çıkardığınızda fanlar dönüyor mu? Benim bildiğim işlemci olmadan sadece eski anakartlar tetik alır. İşlemcinin pinlerinin tamamını atarsanız bizde bakabiliriz.

CPU'yu çıkardığınızda fanlar dönüyor mu? Benim bildiğim işlemci olmadan sadece eski anakartlar tetik alır. İşlemcinin pinlerinin tamamını atarsanız bizde bakabiliriz.
İşlemciyi çıkarıp tekrar taktım düzeldi. İlginç bir deneyim oldu.

İşlemcinin pinlerini yamuk şekilde çalıştırsaydınız işlemci kısa devre olabilirdi, çalışmasına sevindim.

İşlemcinin pinlerini yamuk şekilde çalıştırsaydınız işlemci kısa devre olabilirdi, çalışmasına sevindim.
İşlemcinin pinleri yamuk olunca zaten yuvaya oturmuyor. Yuvaya girdiğimi hafif yamuk olanlarda düzeliyor zaten. Başta power tuşuna bastığımda açılmıyordu. Sonra çıkarıp tekrar taktığımda açıldı. Ama daha tam anlamıyla açılıyor mu diye denemedim. Sadece kasa gücü aldı. Yarın soğutucuyu da takıp denemesini yapacağım. Yazık R5 3600 işlemci. Parası da az değil yani

İşlemcinin pinleri yamuk olunca zaten yuvaya oturmuyor. Yuvaya girdiğimi hafif yamuk olanlarda düzeliyor zaten. Başta Power tuşuna bastığımda açılmıyordu. Sonra çıkarıp tekrar taktığımda açıldı. Ama daha tam anlamıyla açılıyor mu diye denemedim. Sadece kasa gücü aldı. Yarın soğutucuyu da takıp denemesini yapacağım. Yazık R5 3600 işlemci. Parası da az değil yani.

AMD'nin sevmediğim tarafı pinleri anakarta koymamaları soğutucuyu çıkartırken böyle sorunlar oluyor işte.

AMD'nin sevmediğim tarafı pinleri anakarta koymamaları soğutucuyu çıkartırken böyle sorunlar oluyor işte.

Aynen öyle. Intel kasamda hiç böyle bir şey yaşamadım. Ne güzel sabit kalıyor.
Sorun çözüldü. Pinleri düzeltince çalışır duruma geldi. Herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı