İşlemci'nin Turbo Boost hali ile base frekans hali arasında tahmini kaç FPS fark olur?

• Konuyu başlatan efew0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 183

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Bu konuda örnek olarak Valorant'ı göstereceğim. Ryzen 7 5825U işlemcim var. İşlemcinin oyun testlerini bulamadığım için R7 5700U gibi işlemcilerin testlerinden yola çıkıyorum. Videolarda 100-120 FPS alıyorlar, ben ise 80-100 arası. Fakat onların işlemcisi Turbo'da büyük ihtimal. Benimki 1.98GHz'yi geçmiyor Turbo kapalıyken. Açık olunca 2-3-4GHz arasında geziyor. Neyse GHz FPS'i bu kadar etkiler mi? Normal bir şey mi yani bu.

Bu konuda örnek olarak Valorant'ı göstereceğim. Ryzen 7 5825U işlemcim var. İşlemcinin oyun testlerini bulamadığım için R7 5700U gibi işlemcilerin testlerinden yola çıkıyorum. Videolarda 100-120 FPS alıyorlar, ben ise 80-100 arası. Fakat onların işlemcisi Turbo'da büyük ihtimal. Benimki 1.98GHz'yi geçmiyor Turbo kapalıyken. Açık olunca 2-3-4GHz arasında geziyor. Neyse GHz FPS'i bu kadar etkiler mi? Normal bir şey mi yani bu.

Sadece GHz'i arttırmıyor diye biliyorum ben. Birçok etken vardır tabii ancak Turbo açmak en iyisi.

Ne yazık ki dizüstü alınca bu sorundan kaçamıyoruz. Ben artık FPS'ye bile bakmıyorum. Isınmasın yeter diye.
Hocam şimdi bakıyorum da sadece valorant'da böyle heralde. Valorant'dada sorun olabilir. Çünkü satın alma evresinde yani o silah satın alma ekranında 40-50FPS'e düşüyor. Valorant'dan kaynaklıda olabilir anlıyacağınız. Çünkü ETS 2 FPS'imde pek fark olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı