İşlemciniz en soğuk kaç derecede çalışıyor?

Küçücük kasanın içerisinde stok fanla soğutulan bir 8400 olsam, ve TDP değerim 65W olmasına rağmen stres testinde 89W ile çalışsam ben de 94 derece olurum herhalde.

Öyle deme ama, benim kasa da Lenovo'nun ThinkCentre modeli, minicik bir kasa, 36 ya 27 cm ondan bahsediyorum. Kasamız aynı mı yoksa? :) Diğeri i5-6600K mash kasa ve çok büyük. 89 watt da harbi stres ama yazıktır yahu.

Öyle deme ama, benim kasa da Lenovo'nun ThinkCentre modeli, minicik bir kasa, 36 ya 27 cm ondan bahsediyorum. Kasamız aynı mı yoksa? :) Diğeri i5-6600K mash kasa ve çok büyük. 89 watt da harbi stres ama yazıktır yahu.
Yok değil, Acer'in özel üretim kasası. Standart 65W'lık testte İzmir'in 90 derece sıcağında 86 dereceyi geçmedi. Fanlar da genel olarak sessizdi.
Adana daha sıcak biliyorum.

65W'lık testte İzmir'in 90 derece sıcağında, 86 dereceyi geçmedi yazmışsın :) İzmir 90 derece olursa yandık.
Yahu lafın gelişi :D. Ama yaklaşık 35 derece falan oluyor.

İşlemcilerinizi soğutamıyorsunuz rekor bekliyorum 20 derece, 12 derece bunlarla gelmeyin bana :)Aynı zaman da ortam sıcaklıklarınızı atmayı unutmayın, iş ortam sıcaklığın da bitiyor. Soğutma uzmanı olarak bu dereceler beni pek tatmin etmedi. Beni geçen olursa SS atacağım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı