İşlemciniz en soğuk kaç derecede çalışıyor?

Eki Görüntüle 1176177

Voltajı 1.38'e çeksene kaç olacak sıcaklığı hocam 😁

1.40 üzerine yine çekerim dereceler 90 veya 100 olacak zannetme😊 5.00 GHz'e getirdiğim de sanırım işlemcinin silikon sorunu var en fazla 4.6 GHz de PC'yi açabiliyorum. 5.00 GHz'e getiriyorum PC normalde mavi ekran verir ama, bu 5.00 GHz'e hızaşırtma yapmışım gibi hem sıcaklık hem de voltaj değeri 1.40 üzerine çıkıyor ve 3.80 GHz de çalışıyor enteresan durum oluyor. Yoksa manuel olmasa da voltajı otomatik olarak 1.40 veriyorum ama, durum bu. Bu sorun ile alakalı konu bile açmıştım ama, kimse buna cevap veremedi. Ben de gerektiği zamam 4.6 GHz de kullanıyorum ama 4.2 bana yetiyor artıyor bile şu an. Sıcaklık anlamın da benim sıkıntım yok. Core Temp wimdows ile beraber başlar ve sürekli açık kalır 65 dereceye ayarlarım geçtiği an da PC'yi kapat komutu vermişim. Böyle yani, şüphe duydun sanırım ama, gerçekten çok güzel bir soğutucu. Yıllar dır kapanma nedir bilmem ben. Bunu yaptım yapalı PC performansı gerçekten güzel. Videolarda ki soğutucular performanslı olabilir lafım yok bu ondan daha performanslıdır. Çünkü, bu boru içerisinde ki su sıcaklığını ortam sıcaklığının altın da işlemciyi çalıştırıyor. Hava 30 derece ise 14 derece hava da PC'yi çalıştırıyor gibi olur. 15 derece ise 0 görünür. Elbette işlemci su hazinesinde ki suyu ısıtacaktır ama. Ortam sıcaklığına bile o içerde ki haznede ki su gelmeyecektir, sadece fark bu. Ben zaten 4 peltier takmışım ama bunun ikisini bile nadir kullanırım çünkü, gerek yok PC'yi zorladığım zaman ben bu soğutucuların bir kısmını devreye alıyorum. Bu sistemi yapıp kullansanız kapalı devre soğutucuların yüzüne bakmazsınız. 4.6 GHz de Prime testi yapıyorum. Sıkıntı yaşamıyorum. Boşta bana eksi olsa ne olur? Ömemli olan, yükte değerin güzel ve kararlı olması yoksa bana boşta pek anlamı yok. O değerin üzerine çıktım yani. Övünmek gibi olmasın😌

i5-4210U 6 yıldır termal macunu bile değişmedi boşta değerler genelde bu şekilde:

Ekran görüntüsü 2021-09-29 095956.png

Geri
Yukarı