İşletim sistemi kurulu HDD'yi depo olarak kullanmak

nbd9

Centipat
Daha fazla  
Kullandığım bilgisayara 240 GB SSD aldım ve bütün oyunları, programları oraya kuracağım. Ama depolama alanım az olduğu için önceden kullanmakta olduğum hard diski depo olarak kullanmak istiyorum(kasaya takılı bir şekilde harici değil).ama önce harddiskteki Windows'u ve diğer kaldırılacak programları silmem lazım. Harddiskteki yedeklemek istediğim dosyaların hepsini D'ye atıp C'yi komple elle silsem Windows filan silinmiş olur mu, beynim yandı. Yoksa başka bir yol mu izlemem gerekiyor? Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Diğer diskteki lazım olanları yedekleyip biçimlendirme yapabilirsiniz. Her şey silinir.

Diğer diskteki lazım olanları yedekleyip biçimlendirme yapabilirsiniz. Her şey silinir.

Windows da dahil değil mi? Yani HDD'de bütün yedeklerimi D ye atıp C'yi biçimlendireceğim. Windows'u vs SSD'ye kurduktan sonra HDD'yi tek parça haline getireceğim doğru mu anlamışım?

Evet hocam. Biçimlendirme ile Windows da silinir. Daha sonra isterseniz tek olarak da kullanabilirsiniz.

Windows da dahil değil mi? Yani HDD'de bütün yedeklerimi D ye atıp C'yi biçimlendireceğim. Windows'u vs SSD'ye kurduktan sonra HDD'yi tek parça haline getireceğim doğru mu anlamışım?
Tavsiyem, HDD'yi komple biçimlendirdikten sonra, yeniden tek parça haline getirmeniz. Tabi böyle bir şansınız varsa. Yani C'yi ve D'yi komple silip tek parça anlamında.

Windows'un kendi biçimlendirmesinden bahsediyorsunuz sanırım. Rica etsem biraz detaylı anlatabilir misiniz?
Şöyle ki:
Mevcut HDD'nizi komple, başka bir yere boşaltmanızı, sonrasında C'yi ve D'yi silmenizi, yeni bölümü de tek parça oluşturmanızı tavsiye ediyorum. Disk yöneticisinden "Birimi Sil" komutuyla yapacaksınız ki C ve D tek parça haline gelsinler. "Ayrılmamış" olarak görüneceklerdir. Sonra "Yeni basit birim" diyerek tek parça halinde HDD'nizi kullanırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı