Çözüldü İşletim sistemi olan SSD laptopta boot etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selamlar.
Laptopumda HDD vardı, çıkardım SSD taktım. BIOS'da SSD gözüküyor. Bu SSD'e daha önce Windows format atmıştım. Şimdi ise PC SSD'den başlamıyor.

20210319_124815.jpg

F4 tuşuna basınca aynı hata geliyor, BIOS'u fabrika ayarlarına sıfırlamak işe yaramadı.

Secure Boot kapattığımda ise şu hatayı alıyorum:
20210319_125826.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
UEFI için GPT gerekir. UEFI destekli bilgisayara MBR kurarsanız BIOS'ta boot'ta bunla ilgili geriye dönük ayar var. Legacy seçerseniz SSD'den boot edilecektir. Lakin işi baştan yanlış yapmışsınız, GPT kurulum USB'si ile tekrar kurulum yapın.
Herkese selamlar.
Laptopumda HDD vardı, çıkardım SSD taktım. BIOS'da SSD gözüküyor. Bu SSD'e daha önce Windows format atmıştım. Şimdi ise PC SSD'den başlamıyor.

Eki Görüntüle 929875
F4 tuşuna basınca aynı hata geliyor, BIOS'u fabrika ayarlarına sıfırlamak işe yaramadı.

Secure Boot kapattığımda ise şu hatayı alıyorum:
Eki Görüntüle 929883

Secure Boot ayarı kapalı iken bilgisayarınızı Boot etmeye çalışın HDD veya SSD.

UEFI için GPT gerekir. UEFI destekli bilgisayara MBR kurarsanız BIOS'ta boot'ta bunla ilgili geriye dönük ayar var. Legacy seçerseniz SSD'den boot edilecektir. Lakin işi baştan yanlış yapmışsınız, GPT kurulum USB'si ile tekrar kurulum yapın.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı