İşletim Sistemi Tavsiyesi

RankS

Hectopat
Daha fazla  
Arayüz olarak güzel, stabil çalışan, ağır olmayan işletim sistemi tavsiyeniz var mı? Windows'dan sıkıldığım için istiyorum, Windows yazmayın lütfen.

Arayüz olarak güzel, stabil çalışan, ağır olmayan işletim sistemi tavsiyeniz var mı? Windows'dan sıkıldığım için istiyorum, Windows yazmayın lütfen.

Hocam Linux Mint Xfce öneririm ama kendim yaptığım Windows 10'un hafif hali var ama oluşabilecek sorunlardan sorumlu değilim.

ben Kde Plasma masaüstünü çok seviyorum kendimce özelleştiriyorum falan. Linux biraz da ilgi alanınızla alakalı Arch Linux kurabilirsiniz biraz zorlayabilr sizi kurarken ama iyidir. Linux Mint sevemedim gitti. Pardus deneyebilirsin yıllarca kullandım Pardus'u. Eğer Linuxta yeniysen Ubuntu ile başlamanı öneririm veya Debian tabanlı dağıtımları tercih etmenizi öneririm.

Seçenek yok ki Unix, Windows ve ...? (MacOS var ama o nevi şahsına münhasır malum.) Ha Linux çekirdeği üzerinden Unix/Unix benzeri tabanlı soruyorsanız: Arch Linux var yine uzantısı Manjaro Linux var. Yerli ve Milli olsun, ben ülkücüyüm kardeşim, diyorsanız; Pisi Linux var. (Özelleştirme veya kullanım amacınıza göre artık orası.) Artık başka da varsa ben bilmiyorum. (Arch'ı yazarken biri daha yazdı affola.)

Yeni konular

Geri
Yukarı