İşletim sistemi üzerine işletim sistemi kurmak

Anil Talha

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarıma Windows 11 yüklemiştim ama hatalardan dolayı tekrar Windows 10a geri dönmeye karar verdim. Acaba Windows 10u 11in üstüne mi kurdum tereddütü içindeyim. Bunu nasıl kontrol edebilirim.

Diski bölerek kurulmuş olabilir veya yükseltme yaptıysanız doğrudan üzerine yazılmıştır. Üzerine yazıldığından doğrudan format atmadan Windows 10'a geçiş yapamazsınız. Windows ilk birkaç gün için geri dönme seçeneği veriyordu sanırsam ancak emin değilim.

Hocam Windows 11'i Update ile kurdunuz yoksa sıfırdan format gibi mi kurdunuz.
update ile kurdum

Diski bölerek kurulmuş olabilir veya yükseltme yaptıysanız doğrudan üzerine yazılmıştır. Üzerine yazıldığından doğrudan format atmadan Windows 10'a geçiş yapamazsınız. Windows ilk birkaç gün için geri dönme seçeneği veriyordu sanırsam ancak emin değilim.
10 gün içinde veriyor ama o süreyi geçtim. Üzerine kurup kurmadığımı nasıl öğrenebilirim.

Bilgisayarıma Windows 11 yüklemiştim ama hatalardan dolayı tekrar Windows 10'a geri dönmeye karar verdim. Acaba Windows 10'u 11'in üstüne mi kurdum tereddütü içindeyim. Bunu nasıl kontrol edebilirim.

Bilgisayarda şu an 2 adet OS olsa idi açılışta sorar idi. Windows 11'i mi çalıştırmak istiyorsunuz yoksa 10'u mu çalıştırmak istiyorsunuz? Diye.

1657907755367.png

Google'dan aldığım örnek bir fotoğraf.

Bilgisayarda şu an 2 adet OS olsa idi açılışta sorar idi. Windows 11'i mi çalıştırmak istiyorsunuz yoksa 10'u mu çalıştırmak istiyorsunuz? Diye.

Eki Görüntüle 1452254

Google'dan aldığım örnek bir fotoğraf.
böyle bir soru sormadı

@Anil Talha, o zaman üzerine yazılmıştır ki Windows 11 vardır sadece. Format şart öyleyse Windows 10'a dönmek istiyorsanız. Eğer sorun yaşıyorsanız sürücüleri güncellemeyi deneyin, belki çözebilir.
şuan windows 10a döndüm onu kullanıyorum.

windows.old diye bir dosya var bilgisayarda konuyla alakalı bir şey olabilir mi silmeli miyim?

Windows 11'i Update ile kurmuştum ve tekrar Windows 10 kurdum. Ama Windows 11'in üzerine mi kurup kurmadığımı nereden teyit edebilirim onu öğrenmek istiyorum.
Aynı diski seçtiyseniz zaten üzerine yazılmış demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı